środa, 19 listopada 2014

Szczeglino przypomina o Lwowie

Trafić na okładkę "Głosu Koszalińskiego" nie jest łatwo...
... a jednak wczoraj informacja o artykule z imprezy w Szczeglnie, znalazła się na pierwszej stronie !
Nie pisałem o tej imprezie, bo nie chciałem być posądzony, że jadę na nią do Szczeglina, aby robić sobie wyborczą reklamę. A przecież byłem na niej już PIĄTY raz !
Tak więc z lekkim poślizgiem prezentuję relację z "Dnia Lwowiaka", który odbył się 14 listopada w Szkole Podstawowej w Szczeglinie.
Uczniowie ze Szczeglina co roku występują w repertuarze lwowskim.
I za każdym razem dodają coś nowego.
Podobała mi się również prezentacja pułkownika Wojciecha Grobelskiego. A szczególnie zapamiętałem wrażenie, jakie wywarł na mnie TEN obraz tuż przed wyborami ...
W tych zbiorach odznaczeń wojskowych, znajduje się oryginalny Krzyż Walecznych wujka Wojciecha Grobleskiego za wojnę z bolszewikami w 1920 r.
Pomysłodawcą tej imprezy był lwowiak Ryszard Adel, który namówił burmistrza Ryszarda Wątrobę i dyrektor szkoły Dorotę Rabsztyn - Dudek do zorganizowania w  2010 r "Dnia Lwowiaka". I choć już nie ma wśród nas pomysłodawcy, to jego idea żyje i pomaga przywracać wymazaną pamięć o mieście tak ważnym dla Polski jak Warszawa czy Kraków. 

Na koniec szczególnie dziękuję nauczycielkom, które tak wspaniale przygotowały uczniów.
Świetna robota !
Brawo !!!

8 komentarzy:

 1. Bardzo cenna inicjatywa. Przebiłeś sie Piotr przez mur milczenia zmiatający wszystkich kto nie z Faraonem. Dałeś radę. Zmień tę Białoruś na gmine otwarta na ludzi madrych, twórczych,nietuzinkowych, odważnych, kreatywnych i NIEZALEŻNYCH! Trzymam kciuki !
  mirka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się to co śpiewał Czesław Niemen:
   "... lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim"

   Usuń
  2. Pani Mirka chyba nie zrozumiała idei i intencji Pana radnego Kłobucha. Chciał odpolitycznić to wydarzenie i dobrze mu to wyszło. Po co Pani pisze o faraonach i Białorusi przy temacie, który zgodnie z zamierzeniem Pana Piotra ma łączyć a nie wywoływać spory? Nie może Pani przeboleć swojej druzgocącej porażki?
   Panu sołtysowi-radnemu chciałbym podziękować za ten wartościowy opis tego wydarzenia. Takie spotkania należy promować niezależnie od opcji politycznej. Dzięki Panie Piotrze!

   Usuń
 2. To mój trzeci Dzień Lwowiaka i uważam, że z roku na rok jest coraz ciekawiej. Nie brakuje nowych pomysłów. Naprawdę się wzruszyłem... Za każdym razem można dowiedzieć się czegoś innego, np. o Stefanie Polińskim, o którym jest trochę informacji i zdjęć w internecie

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.youtube.com/watch?v=R1HWT5MvVew

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Piotrusiu, gratulacje od klienta II/O PKO BP. Pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje pięknie.
   Zadowolony klient po latach to rzecz bezcenna :)

   Usuń