niedziela, 9 listopada 2014

Hobby burmistrza - sekowanie

To jest sekator...
A to jest gazeta wydawana za pieniądze sianowskich podatników...
A to jest WYCIĘTY przez burmistrza z wrześniowego wydania gazety, materiał o zdobyciu III miejsca przez nasz zespół "Złoty Dukat" na Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim.
Mimo, że jest to największe osiągniecie zespołu ludowego z gminy Sianów w ciągu ostatnich 20 lat (!!!) nie ukazało się NIC na ten temat.

Węgorzewo zdobyło I miejsce w powiecie koszalińskim w konkursie "Przyjazne i rozwojowe sołectwo". Nasze sołectwo zostało też laureatem tego konkursu w województwie zachodniopomorskim i znalazło się w gronie trzech najlepszych sołectw w województwie !!!
Materiał został WYCIĘTY przez burmistrza z publikacji w wydaniu październikowym sianowskie gazety. Nie ukazało się NIC na ten temat.

A teraz dwa pytania:
Mieszkańcy gminy Sianów mają prawo do pełnej informacji, o osiągnięciach ludzi, którzy mieszkają obok nich.
Dlaczego burmistrz ich tego prawa pozbawia i sekuje osiągnięcia ludzi, którzy godnie reprezentują Ziemię Sianowską ?
Dlaczego urzędnik jakim jest burmistrz nie wykonuje swoich obowiązków i pozwala sobie na kaprysy publikowania tego co chce, a nie tego co powinien ?

21 komentarzy:

 1. Panie sołtysie, Berlicki traktuje tę gazetkę jako własną reklamę za pieniądze podatników. W każdym numerze są jego min 7 zdjęć i artykulików o tematyce z cyklu jaki jestem fajny. Jak Berlicki wygra wybory to będziemy mogli podziwiać jego zdj. Typu selfi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gazetka zawsze była związana z burmistrzami: Wątrobą, Matyjaszkiem i innymi oni zawsze lansowali własne pomysły i osoby, nie jest to nic nowego. A tak na marginesie będzie jakaś debata wyborcza?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak mi raz burmistrz Wątroba jeden wyciął tekst w okresie wyborów 2010, to potem w kinie "Zorza" miał odwagę cywilną przeprosić za to.
  Berlicki wycina mi materiały o naszym sołectwie od ponad 2 lat. Tak pojmuje obronę swojego kolegi Grzybowskiego, który nie ma się czym pochwalić.
  Byłem u niego i rozmawiałem. Obiecał zmienić. Robił dalej.
  Pisałem do niego. Nie odpisał.
  Zabierałem głos na sesjach w styczniu, kwietniu, czerwcu. Nic to nie dało.
  Ten typ tak ma.
  Jest złośliwy.

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż.... Najwięksi "demokraci" w obronie własnej posady zamieniają się w małych, zawistnych satrapów.... Taki nasz Burmistrz... Przegra wybory i cóż pocznie, gdzie pójdzie.... Wyobrażacie go sobie, jak uczciwie i bez znajomości, mierzy się z rynkiem pracy, jak rozsyła swoje CV ? I cóż by tam na napisał ? Jestem dyspozycyjny... Spełniam życzenia partyjnych kacyków....Dla każdego coś miłego....
  A prawda ? - Mały satrapa, gminny kacyk, ewaporuje (patrz Orwell) każdego, kto tylko odstaje od JEGO poziomu. TYLKO ON i nikt więcej, dlatego wśród nowych swoich kandydatów do Rady Miejskiej takie orły..... W liście do mieszkańców chwali się doświadczeniem, a wśród kandydatów jego listy są ludzie, którzy z grubsza się orientują, gdzie jest ratusz w Sianowie.... Bo tacy mu są potrzebni, do potakiwania....
  Pisze o jedności, o swojej doświadczonej ekipie, ciekawe... A gdzie ten, co go wykreował, burmistrz Wątroba ? Gdzie jego Przewodnicząca Rady Miejskiej, Joanna Cz. ? Co się stało ?
  Dlaczego GO opuścili, ? Coś jest nie tak z nimi, czy z NIM ? Pomyślcie, stojąc na błotnistej kiełbasie przedwyborczej - rozgrzebanym, osiedlowym chodniku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej nie mogłeś tego ująć. Wszystko się Maćkowi posypało, tylko staranie to ukrywa. To, jak się poznali na nim jego współpracownicy i zwolennicy. Ludzie, wyciągnijcie wnioski, bo po kolejnej jego kadencji, to już tylko same potakiwacze i półgłówki przy nim zostaną. On będzie zarabiał 15 tys., wasze dzieci pojada do pracy do Anglii, a posady w gminie będą dla członków jego kliki i potakiwaczy.

   Usuń
 5. Gramatyka a cechy osobowości.
  Wydaje mi się, że to nie jest TWOJE sołectwo tylko NASZE, tak samo jak nie jest TWÓJ zespół tylko WASZ. Niewielka różnica gramatyczna a tak wiele mówi oczłowieku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piotrze, z mojego punktu widzenia, moze nalezaloby zastanowic sie nad sensownoscia wydawania 'Naszej Gminy'? Jesli jest to wydawnictwo zalezne od gminy i finansowane przez urzad gminy nie mozna sie spodziewac, ze znajda sie tam materialy, ktore w czytelny sposob pokaza osiagniecie Waszego solectwa wegorzewskiego, z wiadomych zreszta wzgledow! Zatem, jesli 'Nasza Gmina' pomija solectwo Wegorzewo to nie jest ona Wasza! Nasuwa mi sie pewna konkluzja: nowa rada wybrana w najblizszych wyborach powinna byc moze zweryfikowac pozycje budzetu - gazeta 'Nasza Gmina', zwlaszcza, ze nie spelnia ona swojego poslannictwa w gminie i pochlania byc moze niemala czesc srodkow finansowych pozyskiwanych od podatnikow, jak domniemywam... lepiej przeznaczyc je na bardziej racjonalne cele niz wierszowki i etety w 'Naszej Gminie'.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pismo jak najbardziej potrzebne w gminie. Tylko Komitet redakcyjny powinien być społeczny. Czy będzie niezależny od gminy to sprawa ludzi którzy by tam zasiadali . Pieniądze daje jednak gmina a nie kąsa się ręki która karmi. W Gminie Sianów zapomniano co to RES PUBLICA a MB rządzi jak Łukaszenka na Białorusi.
   OBUDŹCIE SIĘ SIANOWIANIE I NIE DAJCIE SOBĄ MANIPULOWAĆ DESANTOWI Z KOSZALINA.

   Usuń
  2. Gminną Gazetkę trzeba zlikwidować. Ktoś się bawi w redaktora, ale nie ma na to dobrego pomysłu, dlatego musi to robić za pieniądze przymusowo zabrane mieszkańcom.

   Usuń
  3. Dokładnie tak - gdyby urzędnicy mieli pomysł na wartościową gazetę dla mieszkańców, to nie pracowaliby w urzędzie! Założyliby gazetę, którą każdy chętnie by kupił.

   Usuń
 7. Ludzie, jakie wy głupoty wypisujecie na tym blogu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! szkoda, że sianowska strona www (zamówiona za nasze pieniądze) nie daje możliwości wypisywania jakichkolwiek głupot, poza tymi zatwierdzonymi przez burmistrza. Czemu? bo to by się mogło wymknąć p.Berlickiemu spod kontroli. Na szczęście jest Blog Sołtysa Węgorzewa.

   Usuń
  2. Podaj konkretny przykład tej głupoty, Oprócz swojego wpisu oczywiście.

   Usuń
 8. Bardzo dobrze, że nie ma komentarzy na stronie sianow.pl, ludzie gdy są anonimowi dostają małpiego rozumu i wypisują kłamstwa i inwektywy bez żadnych konsekwencji. Sołtys powinien bardziej moderować ten blog a wszelkie przekłamania prostować lub opatrzać obiektywnymi komentarzami. Gmina ma konto na facebook-u, tam można się wypowiadać, ale z imienia i nazwiska, burmistrz często wchodzi w polemikę z niektórymi wypowiedziami.

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie też burmistrz wchodzi w polemikę z wypowiedziami.
  Niestety brak mu odwagi i robi to anonimowo, albo ukrywa swą tożsamość podając się za kogoś innego.
  Ja rozpoznaję jego styl ...


  OdpowiedzUsuń
 10. A ja tam burmistrza osobiście nie znam ale widzę ile dzieje się w Sianowie i w okolicach i pójde oddać na niego głos. No i kto mi tego zabroni

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytam Wasze blogi i myślę,że już niedługo będziemy mieli sznsę zmienić to zło,które nam nie odpowiada i dać szansę nowym radnym,którzy będą kierować się własnym rozumem,a dietę radnego potraktują z przymróżeniem oka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem mieszkańcem Suchej Koszalińskiej, od znajomego dowiedziałem się o istnieniu tej strony a w szczególności, że jest tu blog, którego tak brakuje na stronie "sianowskiej". Podzielam krytykę gazetki sianowskiej i ciągłym chwaleniu się burmistrza, jeśli ktokowolwiek krytykuje Jego działania od razu jest pomawiany, że jest kłamcą. Jeśli chodzi o naszą wieś - urząd manipuluje informacjami, pokazując jak np. jest wyremontowana ulica i chodniki - jakby to była zasługa Urzędu Miejskiego, (a był to remont drogi wojewódzkiej wykonywany przez ZDW). Pozostałe ulice (czyli wszystkie gminne) są w opłakanym stale mimo ciągłych obietnic burmistrza. Co do anonimowości na blogu - wiele osób boi się pisać podając własne imię i nazwisko z powodu obawy o pracę - Urząd Miejski wraz z jego umowami na wykonywanie różnych usług, dzierżaw itd. jest jednym z głównych pracodawców w Sianowie.
  Pozdrawiam serdecznie p. Sołtysa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Suchej Koszalińskiej macie wspaniałego Tomka Tesmera, pięknie odmalowany przystanek i dobrego proboszcza. Trochę zazdroszczę.

   Usuń
  2. gratulacje, że ktoś miał w końcu odwagę powiedzieć prawdę

   Usuń
  3. Przystanek, ulice nie wykonała gmina. Obecny ks.proboszcz - rzeczywiście jest Ok, ale tutaj gmina też nie miała nic do gadania

   Usuń