środa, 12 listopada 2014

Pedofil, czyli co może złośliwy burmistrz

Sprawa umieszczenie pedofila w lokalu przy placu zabaw w Węgorzewie powinna znaleźć się na okładce "Super Expresu" lub "Faktu" 
W lutym 2012 r  burmistrz Berlicki zdecydował się umieścić w Węgorzewie człowieka po wyroku pedofilskim. Skandalem jest to, że dał mu lokal tuż za ścianą świetlicy wiejskiej, gdzie przebywają nasze dzieci. Umieścił go piętnaście metrów od jedynego placu zabaw we wsi !!!
Za tą bramą w głębi ...
Na nic się zdały moje wizyty w gabinecie burmistrza, na nic się zdały pisma Rady Sołeckiej, aby go zabrać. Zabrano go dopiero po 800 dniach w maju tego roku. Kiedy uświadomiono sobie, że to śmierdząca sprawa przed wyborami samorządowymi...
Dlaczego piszę o tym teraz ?
Bo burmistrz Berlicki to człowiek, który idzie w zaparte.
I dziś na swym spotkaniu wyborczym w Węgorzewie, nawet nie zdobył się na to, aby przeprosić mieszkańców i ich dzieci za swoją wyjątkowo złośliwą decyzję. 

88 komentarzy:

 1. Publikowanie zdjeć bez czyjejś zgody jest niedozwolone...ciekawe czy czy Pan Berlicki wyraził zgode na umieszczenie zdj przy tym poscie... zachowanie Pana Piotra nie jest normalne...tyle negatywnych zachowaniń w jednym człowieku napewno nie bede na Pana głosował!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Burmistrz Berlicki jest urzędnikiem państwowym, czyli osobą publiczną, tak więc nie jest wymagane zezwolenie odnośnie wizerunku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy był jakiś incydent związany z tym człowiekiem-pedofilem przez te 800 dni? Jak on się zachowywał, czy kogoś napastował? Czy to był wielokrotny recydywista, może trochę więcej informacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę to pytanie skierować do policji, bo to ona zna akta i prowadzi dochodzenia w takich sprawach.

   Usuń
  2. Stare przysłowie mówi :
   ...LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ JAK LECZYĆ. ..

   Usuń
  3. to byl czlowiek bezkonfliktowy nigdy nie bylo z nim jakichkolwiek incydentow. Ludzie czesto "brali" go do wszelkich prac jak malowanie grabienie lisci itp dostawal za to kilka zl sołtys tez korzystal z jego pomocy a teraz szuka dziury w calym. Najlepiej obrazac wszystkich wkolo nie patrzac na swoje wady i potkniecia !!!!!

   Usuń
  4. Wczoraj na zebraniu jedna z kobiet popierających burmistrza powiedziała mi, że jej ta sprawa nie interesuje, bo jej dzieci nie bawią się na tym placu zabaw.
   Trudno o większy egoizm.
   Czy To Pani ?

   Usuń
  5. Ile nienawiśc w jednym człowieku..

   Usuń
  6. Drodzy Państwo-piszę do osób broniących pedofila i będących w opozycji do słów Autora bloga.
   Tak się składa, że pedofilia to nie choroba, ale uwarunkowanie osobnicze, którego nie sposób wyleczyć albo inaczej mówiąc:zmienić.
   Nawet jeżeli był to "człowiek bezkonfliktowy", jak określiła go jedna z osób anonimowych, to nie zmienia to faktu, że nadal pozostaje pedofilem.
   Podziwiam Autora boga za odwagę i bezkompromisowość wypowiedzi.Natomiast wstydzić powinien się Pan Berlicki, który w zależności od sytuacji postępuje raz tak a innym razem inaczej.To jest po prostu mistrzostwo w oportunizmie i stosowaniu podwójnego kryterium do tej samej sprawy!
   Katarzyna

   Usuń
 4. Panie Burmistrzu, ja polityką się nie interesuje, to czy wygra jeden czy drugi to też mnie nie interesuje. Natomiast lokowanie pedofila przy placu zabaw to przegięcie. Patrze na powyższe wpisy i się zastanawiam jacy ludzie w okół mnie mieszkają. Jeden się pyta czy to pedofil recydywista? - Człowieku czy ten gość ma skrzywdzić kolejne osoby żebyś się tym zaczął przejmować?. A kolejna osoba interesuje się czy burmistrz wyraził zgodę na umieszczenie zdjęcia. Są sprawy ważne, ale i sprawy ważniejsze. Ja rozumiem, że osoba broniąca wizerunku burmistrza jest jego zwolennikiem, ale pewnych rzeczy się nie zapomina. Kto jest rodzicem niech ruszy rozumem.

  OdpowiedzUsuń
 5. SKANDAL! Resocjalizacja pedofilów to fikcja! Nie ważne czy ten typ coś w tym czasie zrobił - dzieci były zagrożone!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgoda.W przypadku pedofila burmistrz " zaliczył wpadkę ",jednak sołtys Węgorzewa ma takich wpadek na swoim koncie dużo,dużo więcej i każdy mieszkaniec naszej wsi wie o tym najlepiej.
  Wywlekł tą sprawę bo do niczego więcej nie może się przyczepić a jego dewizą jest dążenie do władzy(radnego) "po trupach".Nasza rada sołecka w niczym nie może się sprzeciwić sołtysowi bo wpycha jej w usta gotowy scenariusz.Sołtys to zakłamany krzykacz i pieniacz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli według Pana nie ma sprawy pedofila w Węgorzewie ?

   Usuń
  2. Sprawa została rozwiązana a Pan uczepił się jednego wątku i będzie dalej szedł po trupach do celu. Wszyscy już zapomnieli że ten człowiek wogóle u Nas na wsi był więc może Panie Piotrze czas zapomnić i spojrzeć na przyszłość nie żyć tym co było!!!!!

   Usuń
  3. Ja mam inne zdanie, bo człowiek który stoi za tą haniebną decyzją, kandyduje na burmistrza.
   I to jest groźne, bo to jest człowiek, który potrafi potrafi swą funkcję wykorzystywać do deptania ludzi.

   Usuń
  4. Ale Pan zachowuje się podobnie a nawet gorzej

   Usuń
 7. Problem z ludzmi z przeszloscia kryminalna nie jest latwy do rozwiazania. Taki problem najchetniej spycha sie na nizsze szczeble administracji lokalnej. Zapewne burmistrz Sianowa dostal ten 'prezent' w taki sam sposob jak dostal go soltys Wegorzewa, przeciez nie daje sie takich prezentow swoim zwolennikom...
  Szczegolnego jednak przemyslenia wymaga ostateczna decyzja umieszczenia czlowieka z pedofilska przeszloscia, przyznanie lokalu socjalnego takiemu czlowiekowi w sasiedztwie placu zabaw jest skandaliczne! Mieszkam w Anglii, tutaj spoleczenstwo jest bardzo wyczulone na ten problem, jestem przekonany, ze taka decyzja jaka podjal burmistrz Sianowa spotkalaby sie tutaj z takim protestem, ze zatrzasl by sie jego fotel burmistrzowski!
  Byc moze decyzja burmistrza w tym przypadku to kwestia braku wyobrazni czy tez zdrowego rozsadku i calkowicie rozumie stanowisko soltysa Wegorzewa, ze chcial uchronic przed zagrozeniem mieszkancow Wegorzewa. Zaden pewnie soltys nie chcialby miec takiego problemu w swoim solectwie! Umieszczenie pedofila obok placu zabaw dla dzieci to jak igranie z ogniem! Takie decyzje naleza do zlych decyzji i wybory samorzadowe to czas na rozliczenie decydentow!
  Burmistrz Sianowa oczywiscie nie mogl przeprosic za swoja decyzje w sprawie pedofila na spotkaniu w Wegorzewie gdyz przyznalby sie do popelnienia bledu, a przeciez lepiej o swoich bledach nie mowic przed wyborami!
  P.S. Choc nic nam nie wiadomo o zadnym incydencie z udzialem pedofila w Wegorzewie to jednak juz same stawarzanie sytuacji zagrozenia jest nie do zaakceptowania.

  OdpowiedzUsuń
 8. bo to znajomy burmistrza. w gminie dużo stanowisk obsadził swoimi znajomymi i znajomymi żony. podejrzewan,że w przyszłym roku, gdy będzie dalej burmistrzem, to zlikwiduje szkołe p[odstawową nr 1 w sianowie, dyr. z sp 2 nie zostanie już na stanowisku, a jego miejsce zajmie bober, bo to dobry kolega burmistrza itd.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdarzały się sytuacje opisane w mediach że człowiek po wyroku pedofilskim był zatrudniany w szkole. Nie sądzę aby to ktoś zrobił złośliwie przeciw sołtysowi. Sytuacja została rozwiązana pozytywnie tego człowieka przeniesiono gdzie indziej, chwała sołtysowi chwała burmistrzowi. Mogą podać sobie ręce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sołtys Węgorzewa tak jak ktoś już napisał dąży do celu "po trupach" może i burmistrz jest osobą publiczną ale niekt nie ma prawa wypisywać co chwile jakiś głupot. Ja nie jestem zwolennikiem ani Pana Piotra ani Pana burmistrza ale nie jak czytam co chwile posty sołtysa to szlak człowieka bierze... może Panie Piotrze wypisze Pan swoje potknięcia bo przecież nie jest Pan idealny. Burmistrz naprawił swój błąd zabrał "Pedofila" problem znikł więc czego się Pan doszukuje w tym wszystkim. Może napisze Pan o jakiś dobrych dokonaniach Pana Berlickiego bo jak wjeżdza sie do Sianowa widać zmiane na lepsze. Niech Pan Sołtys pomyśli po co ta cała walka ten egoizm i brak samokrytyki. Tacy ludzie jak Pan Piotr nie powinni być radnymi bo pełno w nich nienawiści!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rolą mediów jest pokazywanie patologii władzy.
   Robią to codziennie gazety w Polsce.
   Ten blog pełni dokładnie taką samą rolę, tylko, że działa w sieci.
   I tylko na tym blogu, może ukazać się materiał, który pokazuje kulisy władzy burmistrza Berlickiego.
   Jego drugi oblicze...

   Usuń
  2. więc po co je czytasz, Człowieku?

   Usuń
  3. PROBLEM ZNIKŁ, ALE DLACZEGO, JAKIM PRAWEM SIĘ POJAWIŁ , NARAŻAJĄC NASZE DZIECI???????????

   Usuń
 11. Wiecie co? jak dla mnie Was wszystkich powinny odgonić od koryta!!! I postawić na stołkach nowych , młodych , uczciwych ludzi! Pozabijacie się tym jadem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do anonimowego z 12:06 to co Pan ( Pani) nazywa jadem, jest typową kampanią wyborczą. Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
  2. Zdaję sobie sprawę , że to kampania wyborcza, ale ja mam dosyć :P
   Barlicki zły....no tak, przecież mamy fakty pokazane przez Piotra. Ale na Zieloną głosować nie będę. No masakra...
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. Człowiekowi po wyroku należy dać szansę, ale decyzja o lokalizacji lokalu komunalnego ,położonego w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci jest skandaliczna . Nie jest istotne, że ten człowiek został przeniesiony , ważne jest to, że taka tragiczna decyzja została w swoim czasie podjęta.
  1) Mężczyzna stanowił potencjalne zagrożenie dla dzieci.
  2) Jemu również patowa sytuacja nie ułatwiała życia, bo pociąg do dzieci nie mija wraz z odbyciem kary za popełnienie przestępstwa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest.
   To tak jakby alkoholikowi dać lokal przy sklepie z alkoholem.

   Usuń
  2. to chyba nie do końca to samo, bo alkoholik krzywdziłby wyłącznie siebie...

   Usuń
 14. Proszę nie obrzucać obelgami osób.
  Bo będę wycinał takie komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dlaczego nie zabrała głosy Zielony, powinna się wypowiedzieć na tym zebraniu, czyżby przytłoczyła ją ciężka atmosfera.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam pytanie dlaczego na wczorajszym zebraniu nie poruszono temu odnosnie oswietlenia iz wieczorami chodzi sie po ciemku dlaczego na dwa dni przed wyborami wycinaja drzewa hahahahah ! Niszcza naszą alejkę lipową skandal !!! Inasze piękne Węgorzewo!!! Najbardziej jednak [poruszyło mnie osobiście i jest mi wstyd co za nie poniektórych mieszkańców Węgorzewa ,że są przeciwko naszemu wspaniałemu sołtysowi , który tak dzielnie walczy o nas nasze piekne węgorzewo zeby o nim nie zapomniano i który co roku robi imprezy dla nas i dla naszych małych pociech !!! Panie Sółtysie jesteśmy za panem Ckłopaki :! :) Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niszczą alejkę żeby powstał chodnik bo dzieci do sklepu na przystanek czy do placu zabaw muszą chodzić ulica!!!!!

   Usuń
  2. Robi się nowy chodnik i tyle. Ten jest rozwalony bo ma kilkadziesiąt lat. Drzewa rosną i mają rosnąć, bez nich będzie łyso i brzydko jak w innych wsiach. Czy w Koszalinie nie ma chodników koło starych drzew?

   Usuń
  3. Ten pan sołtys to taki lokalny Kim Ir Sen - dzielnie walczy i jest wspaniały :)))

   Usuń
  4. próba nieudolnego sarkazmu, jak fajnie :)))
   pan Sołtys przynajmniej ruszył cztery litery i coś robi dla wsi, w której mieszka.
   Z doświadczenia wiem, że najgłośniej krzyczą ci, którzy d...py sprzed telewizora nie ruszają.

   Usuń
 17. Pani Zielony poprostu ma dużo więcej klasy niż Pan Piotr który za wszelką cenę chce oczernić burmistrza i zostać radnym... a co do obrzucania obelgami Panie Piotrze to Pan może obrażać innych a inni Pana nie???? Troche samokrytyki by się przydało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Ja nie oczerniam, ja mówię prawdę prosto w oczy.

   Usuń
  3. nie odróżniasz czlowieku oczerniania i obrzucania błotem od inteligentnej wymiany poglądów...żal

   Usuń
  4. ależ , jak zauważyłam próbujecie obrażać i to nieustannie, to przykre, że wraz ze zbliżaniem się godziny zero , przejawiacie w stosunku do niego coraz agresywniejsze zachowania
   żenujące jest obserwowanie tego zjawiska

   Usuń
 18. Co się stało, to się nie odstanie. Całe szczęście kolejnemu dziecku, czy dzieciom nie stała sie krzywda. Niektóre z nich kategorycznie miały zakaz zabawy na placu zabaw przez swoich rodziców podczas ich nieobecności. Podczas wczorajszego zebrania być może jak inni rodzice czekałam na zwykłe ludzkie słowo przepraszam.... bo każdy może się pomylić, podjąć mało trafioną decyzję. I ja to doskonale rozumiem. Jednak przyznanie się do błędu świadczy o osobie, że jest w niej jeszcze ludzka przyzwoitość, a tak pozostaje wielka niewiadoma...

  OdpowiedzUsuń
 19. Jedna z Pań obecna na zebraniu, niezbyt dobrze przygotowała się na "atak" na Sołtysa. W grupie fajnie się krzyczy i ma pretensje o wszystko. Bo tak najlepiej.... nie brać nigdy udziału w Zebraniach Wiejskich, nie mieć pojęcia, co się we wsi dzieje a potem posłuchać paru innych koleżanek i biegiem na zebranie kłócić się..... Pytanie P. Sołtysa pogrążyło tą Panią, przez chwilę wydawało by się, że ma nieco racji, ale gdyby brała udział w "życiu wsi", wiedziała by kto jest zastępcą Sołtysa. Wtedy chciało mi się śmiać.... , ale mimo wszystko nie wypada :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Istnieje coś takiego jak zastepca sołtysa hehe jakoś pierwsze słysze hehe

   Usuń
 20. Podziwiam wszystkich Sołtysów, że pełnią te funkcje i mają na to czas, zdrowie oraz siły..... bo mimo, że na nich spoczywa coraz więcej obowiązków wspaniale reprezentują swoje sołectwa tak jak Sołtys Węgorzewa Koszalińskiego. Dziś rola Sołtysa znacznie odbiega od roli Sołtysa z filmu "Sami Swoi"
  Pozdrawiam wszystkich Sołtysów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prawdę SZACUN dla Piotra, że mu się chce prowadzić bloga. Robi to świetnie. Żadna inna wieś, ani Sianów, nie ma tak żywego miejsca w internecie. Przecież nikt mu za to nie płaci. Takich ludzi nam trzeba w Radzie Miejskiej.

   Usuń
 21. A czy ten ''pedofil"" przez te 800 dni zrobił jakiemuś dziecku krzywdę ??
  Nie ??? Więc po co to całe wycie !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wiadomo z gazet, pewne rzeczy w takich sprawach wychodzą dopiero po latach.
   I nigdy nie będziemy mieli pewności, co się w tym czasie zdarzyło.

   Usuń
  2. a gdyby zrobił? wziąłbyś za to odpowiedzialność? masz dzieci? nie dbałeś o ich bezpieczeństwo???

   Usuń
  3. Gdyby Babcia miała wąsy to by była Dziadkiem!

   Usuń
  4. gdyby babcia...to chyba byłoby za późno, prawda?
   powinno się zapobiegać nieszczęściu
   tak robią inteligentni ludzie z wyobraźnią...

   Usuń
 22. A ja wam coś powiem.
  Sołtys tak gada na burmistrza, że taki zły, bo umieści pedofila w lokalu socjalnym obok placu zabaw. A sam mu osobiście pieniądze pożyczał, i chciał mu pracę załatwić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. człowieku, czy ty czytasz, co piszesz?
   to są dwie różne rzeczy!!!!
   człowieczeństwo to jedno a prewencja drugie!!!

   Usuń
 23. Pedofil mieszkał w Węgorzewie ponad 2 lata. Nie przypominam sobie, żeby coś na ten temat było na blogu u Pana Sołtysa. Aż tu nagle, na 3 dni przed wyborami taki wpis. Istna kiełbasa wyborcza.I tyle.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jeśli to jest prawda co pisze się w poście z 18:19 to ze strony sołtysa Kłobucha jest to duża hipokryzja, gani burmistrza a sam pedofila wspomaga. Liczę na szybkie sprostowanie!

  OdpowiedzUsuń
 25. Wynika z tego, że Pan sołtys przez 800 dni nie chronił dzieci z Węgorzewa; narażał je wręcz na niebezpieczeństwo. Czym zatem różni się od burmistrza???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z tego co wiem, Pan Piotr przez ten czas walczył o przeniesienie tego człowieka

   Usuń
  2. Wynika z tego, że są osoby, którym nie mieści się w głowie, że sołtys ma śmiałość obnażyć prawdę o burmistrzu.
   Odpowiedzialność jest po stronie urzędnika, którym jest burmistrz.
   On ponosi pełną odpowiedzialność prawną za swoje decyzje.
   Za szkodliwe tym bardziej ...

   Usuń
  3. Proszę nie umywać rąk, w tym przypadku Pańskie są tak samo brudne.

   Usuń
  4. Nic nie muszę umywać, bo moje pismo w tej sprawie jest w Warszawie u Rzecznika Praw Dziecka.

   Usuń
  5. Czy człowiek na którym Sołtys Roku ujeżdża sobie i robi wątpliwą reklamę miał sądowy zakaz zamieszkania w najlepszej wiosce pod słońcem? Jeżeli nie, to wara od niego i urzędu który mu przydzielił lokal. Liczą się fakty, a nie przedwyborcze nienawistne i zakompleksione wypociny kandydata na radnego.

   Usuń
 26. Panie Piotrze! Niezgrabnie rozgrywa Pan swoją kampanię wyborczą. Jak twierdzą specjaliści od wyborów, gremialny atak na przeciwnika nie odnosi skutku wyborczego. Lepsza jest wersja "Mój konkurentjest dobry, ale ja będę jeszcze lepszy". Wysyła się wtedy sygnał do elektoratu przeciwnika, że nie pomylili się w dotychczasowych głosowaniach, wskazując lepszą alternatywę w następnych wyborach. Teraz już za późno na zmiany ale niech Pan pomyśli o zmianie strategii gdyby doszło do wyboru Pana na Radnego. Polacy mają już dość "polskiego piekiełka", zauważyła to już Pani Premier w swoim spocie wyborczym. Pozdrawiam i życzę sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mądrze to zostało napisane.

   Usuń
 27. Sam pomysł, żeby taki temat wywołać na blogu przed wyborami jest tak żenujący, że aż pozostaje tylko śmiech. Pan, jako człowiek, który w swoich programach odwołuje się wyłącznie do wysokich instynktów w tym przypadku publikując tą notatkę odwołuje się do naszych najniższych instynktów i ocen. Gdy wydaje się, że polityka w naszym kraju przekroczyła już granicę dna, to Pan wykonuje kolejny zwód i puka od spodu tą notatką ...Tak to oceniam. Szkoda, że na kanwie poruszania tematu pedofila … nie rozumie Pan słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II ….."Potrzebna jest dziś nowa wyobraźnia miłosierdzia, której przejawem będzie nie tyle i nie tylko skuteczność pomocy, ale zdolność bycia bliźnim dla człowieka i solidaryzowania się z nim w duchu wybaczenia i miłosierdzia ". Mam prośbę osobistą do Pana, jeżeli mogę. Proszę utrzymać pewne standardy wypowiedz i pozostawić nam wolny wybór i oceny .. Zapewniam Pana, że każdy z nas jest inteligentny i zwycięży to wszystko, co służy polskiej niepodległości , temu regionowi i tym mieszkańcom … i nie potrzeba nam Pańskich PR-owych chwytów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie lubię wycinać postów, bo one dużo mówią o tym jacy ludzie popierają obecną władzę. Więc tylko spytam:
   a Pani? Pan? jak o osoba mówiąca o miłosierdziu, reprezentuje kogo, że ma taki przywilej wybaczania?
   Tylko ofiary mają takie prawo, aby wybaczać sprawcom.

   Usuń
  2. piszesz o miłosierdziu? , a co napiszesz, do pieniaczy, którzy mają za złe sołtysowi , że pomagał czlowiekowi, który wyszedł z więzienia, bo takie teksty tutaj czytam.
   co Ty, miłosierny zrobiłeś dla tego człowieka?
   kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień...

   Usuń
  3. A kim Pan jest ? Osądzanie jest czynem moralnie nagannym gdyż polega na postawieniu się w roli Boga, uzurpowanie sobie prawa do bycia arbitrem, jest wyrazem pychy osądzającego przypisującego sobie prawo do pełnienia roli zastrzeżonej dla Boga. Osądzający, czyli Pan robi to według własnych reguł, zasłania się tylko prawem naturalnym. Sądzenie proszę Pana polega na obiektywnym, (tak bardzo, jak to tylko możliwe), rzetelnym, uczciwym dążeniu do sprawiedliwości czyli sędzia nie występuje we własnym imieniu, tak jak Pan ale jest narzędziem prawa. Dotyczy to zarówno prawa państwowego jak i naturalnego. Jeżeli chce Pan dokonywać sądu moralnego dotyczą Pana te same reguły. Uczciwy człowiek wie, kiedy ma prawo być sędzią, i nigdy nie osądza. Zasady te należą do kanonów dobrego polityka i dyplomaty :) Zapytam się Pana, jak długo jeszcze w Polska będzie areną wyniszczającej i dzielącej społeczeństwo walki? Kiedy politycy zrozumieją, że tylko w zgodzie mogą wyprowadzić nasz kraj ze skraju przepaści ? Przypomnijmy sobie jak było przed 2005 rokiem. Też były rożne partie polityczne, były spory, ale nie było wzajemnego wyniszczania się i nienawiści. Do obecnego stanu doprowadziły zawiedzione nadzieje i bezpardonowa walka o WŁADZĘ, a nie POLSKĘ. Pana kampania stoczyła się ... i oscyluje wokół dyskusji, poniżej pewnego poziomu . Ponawiam moją osobistą prośbę do Pana. Proszę utrzymać pewne standardy wypowiedz i pozostawić nam wolny wybór i oceny ..Proszę sobie poczytać posty na Pana blogu, prawdziwa cnota krytyki się nie boi:)) Może w przyszłej kampanii obierze Pan zupełnie inna strategię, a opinie wyrażone na tym forum nauczą Pana pokory, szacunku i pomogą się Panu stać jeszcze lepszym politykiem niż mamy obecnych , bo będzie Pan łączył ludzi, a nie dzielił. Czego sobie i mojej rodzinie życzę :)

   Usuń
 28. Witam
  Jestem oburzony co ludzie z Węgorzewa tu piszą szok !! Mamy najlepszego sołtysa na wsi i Tylko Pan Piotr Kłobuch zdobył tytuł Sołtys toku 2013 !!! ciężką pracą Jesteśmy z panem N i K Pozdrawiamy:) A jeśli chodzi o zasługi jakie zrobił nasz sołtys juz piszę 1 --- Drogę z Węgorzewa na krzyżówki , 2--- szlak rowerowy 3--- Plac zabaw dla dzieci 4--- Przebudowa świetlicy wiejskiej z odgrodzeniem mura do budynków mieszkalnych z tyłu ,5----Zatoczkę inaczej parkinng w kołu sklepu z drogą od sklepu do domów na ulicy żabiej , 6---Strona internetowa z udziałem Michała Dudka 7----Są organizowane festyny co roku we wsi przez Pana Piotra Kłobucha , 8---Została zorganizowana również wycieczka do Hortulusu w Dobrzycy ,9--- Powstał zespół ludowy Złoty dukat 10----Powstało Lapidarium na cmentarzu w którego pomocy pomagali wolontariusze wraz z sołtysem 11--Została wyremontowana dzięki interwencji i uporowi Pana Piotra droga od Węgorzewa do Sianowa :) Mało pytam się ... Gratulację Piotrze tych wszystkich do konań we wsi i życzę powodzenia w wyborach dla Ciebie i Pani Mirosławy Zielony :! Powodzenia życzliwy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli punkty od 1 do 5 i punkt 11 to cyt. "zasługi jakie zrobił nasz sołtys" to jest to ewenement na skalę kraju. Sołtys zrobił drogę powiatową i plac zabaw??? Czy ty wiesz o czym piszesz? Ze swoich prywatnych pieniędzy czy z pieniędzy sołectwa? Trzeba być skończonym populistą albo kompletnie nie wiedzieć kto wykłada kasę na takie rzeczy żeby pisać takie bzdury.
   Cholernie stronnicze podejście mają niektórzy wypowiadający się na tym blogu. Kiedy coś jest zrobione za gminne lub powiatowe pieniądze to jest to zasługa sołtysa. A kiedy coś jest nie zrobione to jest to wina burmistrza. Udławcie się ludzie taką kiełbasą wyborczą!

   Usuń
  2. Droga do Sianowa jest drogą powiatową, proszę się zapytać starosty Szewczyka, kto w tej sprawie go naciskał przez kilka lat.
   No i proszę zajrzeć do powiatowej "Gazety Ziemskiej" z 2009 r kogo starosta zaprosił na otwarcie tej drogi.
   Z władz gminy Sianów nie było nikogo ...

   Usuń
  3. Pan też chyba jest niepoważny. Naprawdę proponuje mi Pan iść do starosty pytać o to, czy i gdzie go Pan naciskał? A czemu nie wypowiedział się Pan o pozostałych punktach? Kogo Pan naciskał w sprawie placu zabaw albo innych inwestycji gminnych (tak przynajmniej przedstawione zostały na stronie www.sianow.pl)? A skoro Pana naciski zostały uwzględnione to chyba jednak nie jest tak, że ta władza jest taka zła i cały czas rzuca tylko Panu kłody pod nogi. W każdym razie przypisywanie sobie zasług w tych punktach, które wymieniłem wcześniej jest mocnym nadużyciem nawet jeśli Pan "naciskał". Projekty, przetargi, nadzór i odbiór a przede wszystkim kasa - w tych punktach to wszystko było poza Panem, więc o jakich zasługach chce Pan mydlić oczy ludziom (Pan lub Pana zwolennik)?
   Aha, nie mam gazetki ziemskiej z 2009 r. ale pozwolę sobie przypomnieć, że Berlicki burmistrzem jest od 2010 roku więc na otwarcie drogi nie został zaproszony Wątroba, który zdaje się cieszy się Pana sympatią (też uważam, że nie był najgorszy).

   Usuń
  4. Ja jestem sołtysem dwóch kadencji i mogę porównywać jaka jest różnica między kadencją R. Wątroby i kadencją M. Berlickiego.
   Różnica jest kolosalna, bo tylko w tej kadencji wielu ludzi oddanych tej sianowskiej ziemi spotkało się z samorządowym mobbingiem ....
   To jest szokujące !

   Usuń
  5. Debilizm i paranoja tak moge okreslic Pana zachowanie i to co Pan tu wypisuje. Przez dwa lata nic nikomu nie przeszkadzalo a teraz nagle sie Pan obudzil jest Pan cynicznym i egoistycznym czlowiekiem oby tacy nie byli u wladzy!!!!

   Usuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  7. Stare, polskie, pewnie bliskie Sołtysowi Roku powiedzenie o kruku co krukowi oka nie wykole.

   Usuń
  8. PANIE PIOTRZE,
   ŻYCZĘ PANU Z CAŁEGO SERCA WYGRANEJ W WYBORACH , DALSZYCH SUKCESÓW I MNÓSTWO SIŁY,
   ŻYCZĘ ABY WSZYSTKIE PAŃSKIE STARANIA DOTYCZĄCE ROZWOJU WĘGORZEWA PRZYNIOSŁY EFEKT
   ŻYCZĘ , ABY LUDZIE, KTÓRZY HAMUJĄ ROZWÓJ NASZYCH PIĘKNYCH OKOLIC ODESZLI OD WŁADZY I DALI SZANSĘ INNYM, KTÓRYM SIĘ JESZCZE CHCE ...MARZYĆ , SIĘGAĆ I Z NIEMOŻLIWEGO ROBIĆ MOŻLIWE.

   POZDRAWIAM SERDECZNIE. DO ZOBACZENIA NA WYBORACH.

   Usuń
  9. DOŁĄCZAM SIĘ DO ŻYCZEŃ DLA SOŁTYSA ROKU!

   Usuń
  10. A ja siem odlaczm

   Usuń
 29. to wcale nie muszą być ludzie z Węgorzewa:)

  OdpowiedzUsuń
 30. Berlicki czy Zielony, Klobuch czy Grzybowski…Takich dylematow wyborcy w powiecie sianowskim będą mieli znacznie więcej.
  Zawsze jest to kwestia wyboru, oby miedzy dobrym a lepszym!
  Dzialalnosc dotychczasowego burmistrza, jak okreslaja niektórzy ‘desantu z Koszalina’ jest oceniana roznie, padaja zarzuty i oskarżenia ale tez sa glosy oceniające prace burmistrza pozytywnie.
  Nasuwa mi się tutaj pewne porównanie do mojego ulubionego programu ‘Taniec z gwiazdami’. Jurorzy w tym programie wydaja ocene tancerzom na podstawie wiedzy i znajomości tanca, jaka dysponują. Potrafia dopatrzyć się uchybien technicznych w krokach, bledow w postawie… swiadczy to o ich fachowości. Ale tez sa sędziowie, którzy wydaja jedynie ocene na podstawie wrazenia jakiego odnieśli podczas pokazu.
  Odnoszac to do oceny lokalnych przedstawicieli władzy; można uslyszec od jednych ‘jurorow’ konkretne zarzuty: ociąganie się z decyzjami, blokowanie srodkow finansowych na konkretne cele itp. Ale tez można uslyszec: wiele się zmienilo na lepsze w gminie i w Sianowie…
  Taka czy inna opinia każdego jurora wpływa jednakże na ogolna ocene tancerza w lokalym pokazie tanca!
  Jest pewna strona internetowa, do ktorej link podaje poniżej:
  http://radny.co.pl/Bogdan-Piotr-Przyby%C5%82ka,gmina-Sian%C3%B3w,_10r
  Zachecam do zapoznania się z jej zawartoscia. Jest to strona interaktywna i każdy może zabrać glos i ocenic swoich radnych. Być może pomoze ona w jakiejś mierze wyborcom w dokonaniu wyboru?
  Zycze dobrych wyborow!

  OdpowiedzUsuń
 31. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. Jest u mnie miejsce na polemikę, ale nie ma miejsca na inwektywy.

   Usuń
  3. Jest pan takim samym sekatorem jak...

   Usuń
 32. Dziękuję tym wszystkim, którzy zrozumieli sens materiałów jaki opublikowałem.
  Przez wiele miesięcy próbowałem ten problem rozwiązać.
  Moje próby perswazji nie trafiały do burmistrza, a radny na pismo Rady Sołeckiej w tej sprawie nawet nie odpowiedział.
  Nie rozumiem burmistrza, który jest ojcem trójki dzieci, że podjął taką decyzję wiedząc czym to grozi. Najbardziej jednak tragiczne jest to, że mógł go umieścić gdzie indziej.
  Świadomie wybrał taką lokalizację.
  I to mnie przeraża ...

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam Ja również dołączam się do życzeń dla najlepszego Sołtysa Roku i życzę wygranej :) My ludzie wiemy kto walczył o to by powstały drogi w naszym wspaniałym Węgorzewie i wiemy kto Robił plac zabaw był To Nasz Sołtys Piotr Kłobuch Natomiast Pan Berlicki nawet nie przyjechał nie zobaczył ani radny Grzybowski do lapidarium też nie przyjechał Pan Grzybowski do nas a w Maszkowie obaj byli karygodne !!!!!! A co z kanalizacją w Szczeglinie Nowym brak Ludzie muszą z wiadrami do strumyka chodzik szok !!!! Kobiety które maja małe dzieci i chore dzieci Karygodne !!! Wsyd Panie burmistrzu i panie Grzybowski !!!

  OdpowiedzUsuń