poniedziałek, 3 listopada 2014

Moja kandydatka na burmistrza

Cztery lata temu w wyborach było czterech kandydatów na burmistrza. 
Teraz tylko dwóch ...
Jedyną odważną osobą, która w gminie Sianów zdecydowała się stanąć przeciwko Berlickiemu jest kobieta ...
... a ja lubię ludzi odważnych, dlatego moją kandydatką na burmistrza jest Mirosława Zielony.

Jej życiorys i programy kandydatów na radnych na:
http://zielonysianow.pl/

56 komentarzy:

 1. W końcu byłby to nasz burmistrz, mieszkaniec Sianowa.
  Znając Panią Mirosławę to wiem, że każdy człowiek jest dla niej ważny i nie dzieliłaby społeczeństwa na biednych i bogatych.
  Gratuluję odwagi i wytrwałości, popieram Panią z całą moją rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 2. W gminnej gazetce jest podsumowanie pracy Rady Miejskiej, każdy z radnych się wypowiada. Bilans jest imponujący, każdy ma się czym pochwalić. Nie warto zmieniać czegoś co dobrze funkcjonuje. Ta rada była b. spokojna, bez kłótni, skakania sobie do oczu, wiele też zrobiła dla ludzi. Wyborco postaw na ludzi już sprawdzonych, nie ryzykuj bo można zmienić na gorsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem jako sołtys na prawie wszystkich posiedzeniach Rady Miasta.
   Ta Rada źle funkcjonowała, bo radni bez dyskutowania głosowali za wszystkim, co chciał burmistrz.
   Demokracja nie polega na tym, aby być cicho.


   Usuń
  2. Ta rada to marionetki Berlickiego. Robili to co on chciał np. podniesienie pensji burmistrza do 11 tys. zł na miesiąc na tzw ręke. Wniosek ten został zaakceptowany już na pierwszej sesji nowo wybranej "rady marionetek" 4 lata temu.

   Usuń
  3. Popieram - obecna rada jest "radą mrionetek" (podoba mi się to określenie). W obecnym układzie jest chore to, że burmistrz wydaje polecenia radzie. Konstytucja mówi, że to Rada ma wydawać polecenia burmistrzowi. Rada jest władzą uchwałodawczą, a burmistrz wykonawczą. Zastanawia mnie też to dlaczego tak się dzieje? Przychodzi mi na myśl tylko takie uzasadnienie:
   1. Część radnych w ogóle się nie zna na tym co robi i dlatego podnoszą ręce wtedy jak im karzą,
   2. Część radnych jest pracownikami gminy lub tworów podlegających pod władanie gminy i po prostu boją się zagłosować inaczej (ba! boją się pomyśleć inaczej)
   3. Część radnych to koledzy z burmistrzem

   Usuń
  4. Dla poznania realiów ostatniej kadencji, warto dodać, że część wieloletnich radnych doświadczyło, jak zmieniły się standardy pracy w ratuszu i ma już dość bycia radnym w Sianowie.
   To dowód na to jaką atmosferę stosował Berlicki przez 4 lata swych rządów, że nie chcą już z nim współpracować.

   Usuń
  5. Sołtys Kłobuch żyje w jakimś Matrix-ie albo przeniósł się wirtualnie do innej gminy. Maciej Berlicki jest najlepszym burmistrzem Sianowa od 1989 roku a te wszystkie wpisy wyżej i niżej to żenada.

   Usuń
  6. Czcigodna osobo!
   To Twój wpis jest z tych żenujących a nawet żałosnych. Jak nie masz nic do napisania, to się nie wysilaj. Jak świat światem a Sianów Sianowem nie mieliśmy tak ordynarnego, butnego i narcystycznego Burmistrza, jak Pan Maciej Berlicki. Wzbraniam się od używania jeszcze mocniejszych określeń. Jak bardzo trzeba być ślepym, żeby czegoś takiego nie widzieć i się takim wpisem kompromitować. To jest dlatego zły Burmistrz, ponieważ gardzi ludźmi i nieustannie się wywyższa. Nie trzeba żadnej sztuki tajemnej ani specjalnej wiedzy, żeby coś takiego dostrzec. Ronię łzę nad tym, co się kończy, ale i, nie daj Boże, może dalej trwać. Małgośka - coraz bardziej zasmucona.

   Usuń
  7. Też słyszałem od ludzi, że Pan Berlicki nie ma w sobie ani kultury ani człowieczeństwa, bo bardzo żle traktuje zwykłych ludzi.
   To, że ktoś nie jest burmistrzem to nie czyni z takiej osoby boga...a poza tym każdy bóg istnieje dopóki ma przychylność swoich wyznawców.Arogancja i brak grzeczności nigdy nie są dobrymi cechami u człowieka a co dopiero osoby rządzącej.

   Usuń
  8. miało być "JEST BURMISTRZEM"

   Usuń
  9. Sami widzicie, że mamy problem z Panem M. Berlickim, jako Burmistrzem z powodu jego zachowań, stosunku do ludzi., itp. Bo to czysta prawda. Coraz więcej ludzi mówi o tym i to coraz głośniej. Najczęściej są to osoby, które doświadczyły tego osobiście, są świadectwem niegodziwości tego Pana. To świadectwo trzeba rozpowszechnić, nie ustawać w informowaniu każdego, do kogo da się dotrzeć.
   Niech już nie przybywa ludzi z takim przykrym doświadczeniem. Nikt na to nie zasługuje. Szkoda zdrowia i nerwów. Za wszelką cenę trzeba powstrzymać to paskudne zjawisko. Dziś już nie wystarczy tylko się nie zgadzać. Dziś można i należy z tym po prostu skończyć. Weźmy się za to ostro. Małgośka - już mi nieco lżej na duszy. Pozdrawiam wszystkich.

   Usuń
  10. Pan Berlicki nie powinien w ogóle mieć dostępu do władzy czy rządzenia czymkolwiek, oprócz własnej osoby.
   Jest zapatrzonym w sobie gburem, nawet trudno z Nim normalnie rozmawiać, bo co chwilę albo przerywa albo mówi tylko o sobie.
   Sam tego doświadczyłem a spodziewałem się że będzie człowiekiem na poziomie.
   Krzysztof R.

   Usuń
 3. Szanowny Wyborco! Właśnie masz okazję zaryzykować w nadziei i wierze, że coś się zmieni, coś się poprawi. Przy Berlickim będzie tylko gorzej. Zdaję sobie sprawę, że ma gość szanse na wygraną. Jedno, co na pewno się zmieni, to liczniejsza opozycja na dobrym poziomie. A to już coś. Osobiście liczę, że jednak będziemy mieli nowego Burmistrza. Bardzo bym tego chciała. Mirka Zielony budzi zaufanie, nie będzie gorsza, ma doświadczenie i odpowiednie koneksje. Skończy się bałwochwalstwo, samozachwyt, jakiś tam narcyzm. Nowi radni będą przy niej mieli wspaniałą szansę pokazać swoje wartości, prezentować i rozwijać pomysły, szansę na samorealizację samorządową. Nie do pomyślenia przy Berlickim. I dalej ma tak być? Pryncypialnością niech będzie zespołowość działania a nie sam pryncypał z monopolem na wszelkie racje. Chodniczki i inne przedwyborcze smaczki nie mogą zwyciężyć zdrowych zasad i poprawności.
  Niechaj ręce Wyborców zadrżą przy krzyżyku obok nazwiska Macieja Berlickiego i niech niosą spokój i ufność przy krzyżyku obok Mirosławy Zielony. To Ona gwarantuje swoją osobą znacznie więcej dobrego, bez żadnego wyrachowania, jakim nasycił nas Jej konkurent.
  Jestem o tym przekonana. Pozdrawiam dyskutantów. Małgośka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam
   Ta opinia jest zgodna z moimi doświadczeniami.

   Usuń
  2. "Skończy się bałwochwalstwo, samozachwyt, jakiś tam narcyzm." - Ja bym nazwał rzecz po imieniu - lizanie swojej własnej du..y. N/N

   Usuń
  3. Mam prośbę, trzymajmy poziom ...

   Usuń
 4. Trzeba wybrać nowego burmistrza i nową Radę, żeby chronić Pana Berlickiego przed ... nim samym. Zanim całkiem rozsadzi go własne "ego", jego przekonanie o nieomylności i wyższości. Tak to jest, jak ktoś znajdzie się na stanowisku trochę przez przypadek i uwierzy,, że jest tym jedynym i niezastąpionym. Pani Zielony połączy skromność Wątroby z menedżerskim zacięciem, bo umie pozyskiwać środki, bez dzwonienia do partyjnych kacyków. I nie będzie się otaczać miernotami i potakiwaczami, bo obecny burmistrz niszczy wszystkich, którzy mogliby choć trochę przysłonić JEGO MAJESTAT.
  BMW - bierni, mierni, wierni. Taka jest złota recepta na "Jego" Radę Miejską. Najlepiej pracownicy Gminy, zależni od niego służbowo , co jest paranoją i paraliżuje wszelką samodzielną inicjatywę. Pomyślcie o tym, wyborcy, zanim obudzicie się w królestwie Macieja Pierwszego. Na przed - wyborczym chodniczku - i pod fotoradarami.

  OdpowiedzUsuń
 5. obecnie panujący wiele uczynił- ale taki jego obowiązek Niestety dzieli ludzi na lepszych i gorszych oraz takich z którymi... nie rozmawia. To nie tędy droga...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy podkreślić, że to co "uczynił" jest w większości pomysłami, działaniami czy inwestycjami zaplanowanymi przez poprzednich panujących. Bez wzgledu na to komu przypadło by "burmistrzowanie" to co zostało zaczęte raczej dokończył by każdy. Bo nie za wiele trzeba było ruszyć głową. Przyznać jednak należy, że w Gminie Sianów chyba nigdy z taką fetą nie obchodzono Dni Ziemi Sianowskiej. Podkreślić należy słowo ZIEMI. Cóż z tego skoro mieszkańcy tej ZIEMI z prostych przyczyn nie mają szansy na udział w tych uroczystościach. Niektórzy mają zbyt daleko, żeby dotrzeć na pieszo........ A czy zapewnienie transportu jeden raz w roku było by aż tak drogie........?

   Usuń
 6. Wszystkie powyższe wpisy do jakieś dywagacje ludzi zakompleksionych, mających klapki na oczach. W naszej gminie nigdy nie działo się tak wiele dobrego jak przez te cztery lata kadencji burmistrza Berlickiego, Tego nic zmieni nawet jakbyście wylewali hektolitry pomyj na niego. Prawda jest jedna i ona was kole w oczy, ale rozumiem, że frustracje gdzieś muszą znaleźć ujście. Blog Sołtys Kłobucha jest takim miejscem więc walcie ostro...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Anonimowa Osobo.
   Nie pisz więcej w stanie wysokiego podniecenia i podenerwowania, bo Twój tekst staje się bezgranicznym bełkotem. Nie krytykuję Cię, tylko proszę przeczytaj i popraw go przed wysłaniem. Pismo bez wartości merytorycznej i jednocześnie niepoprawne językowo, gramatycznie i interpunkcyjnie fatalnie świadczy o piszącym i jego ignorancji z jednej strony, a z drugiej jest wyrazem nieposzanowania dla grona dyskutantów, nawet jeśli prezentują się anonimowo. Jeśli w tej kadencji działo się tak wiele dobrego, to zdarzyło się naprawdę ogromnie wiele złego. Szanujmy fakty. Przecież nie o wylewanie pomyj tu chodzi a tylko o zwrócenie uwagi na rzeczy, których dopuścił się Pan Burmistrz M. Berlicki, których nikt nie wymyślił, które miały miejsce, wydarzyły się tu i teraz, mają świadków. Proszę nie przeinaczać, tylko starać się spojrzeć na to chłodnym okiem, krytycznie. Ponadto proszę nie przypisywać innym dyskutantom własnych cech. Mam tu na myśli "klapki na oczach" i jakieś nieuzasadnione zakompleksienie. To bardzo nietrafiony tekst. Tak nie broni się swojego pryncypała. Przykro mi. Małgośka.

   Usuń
  2. Panie Anonimowy - to Pana tekst wybitnie świadczy o głębokim zakompleksieniu i o klapkach na oczach a także o nieznajomości zasad ortografii i interpunkcji obowiązujących w języku polskim.
   Julka

   Usuń
 7. Wielce Wzburzona Anonimowa Osobo!
  Na uspokojenie nerwów polecam napar z melisy, który proszę pić co najmniej trzy razy dzienne.
  Pomoże również powolne żucie świeżych liści tej rośliny.
  Zalecam również wizytę u psychologa albo chociaż trenera osobistego - być może terapeuta nauczy Pana/Panią konstruktywnego radzenia sobie z problemami, wprowadzenia w życie minimum powściągliwości i nieprzenoszenia własnych ułomności na innych.
  Natomiast problemy lingwistyczne skutecznie rozwiąże słownik ortograficzny, słownik wyrazów bliskoznacznych a przede wszystkim słownik poprawnej polszczyzny.
  Konsultanci:Doktor House i dr Hannibal Lecter

  OdpowiedzUsuń
 8. Dawno temu Prezydent ościennego miasta miał otwierać wyremontowaną drogę. Przyjechał kilka dni wcześniej na kończącą się budowę,kupił piwo i ze szklanką w jednej ręce i nieodłączną fajką w drugiej przechadzał się po pięknej drodze. Wszystko mu się podobało tylko budynki wokół jakieś szare były. Wezwał dyrektora Zarządu Budynków Mieszkalnych i kazał coś z tym zrobić.-Ależ Panie Prezydencie te budynki przeszły w ręce prywatne i nie mamy wpływu na ich wygląd. Prezydent zaczął chodzić od domu do domu, rozmawiac ze wspólnotami. Na uroczystym odbiorze budynki lśniły już pomalowanymi elewacjami. Dyrektor ZBM jakiś czas poźniej musiał szukać innego zajecia.
  U wlotu do Sianowa w miejscu po Fabryce Zapałek jest wielki smutny plac-współczesna wizytówka miasta. Na pytanie zadane burmistrzowi MB usłyszałem taką samą śpiewkę: Plac jest w rękach prywatnych i poza decyzjami porzadkowymi nic nie możemy zrobić.
  Pytanie do Burmistrza:
  Po co Pan zajmuje stołek, skoro zamiast działań pokazuje Pan swoją bezradność.
  Może czas na dymisję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam takie same wnioski, szczególnie, gdy porówna się Berlickiego z Wątrobą.
   Doskonale pamiętam ten zdewastowany budynek restauracji, który stał i straszył w centrum Sianowa przy światłach.
   Burmistrz Matyjaszek powtarzał, że nic nie może zrobić, bo to teren prywatny. Przyszedł burmistrz Wątroba i zrobił porządek. Teraz w tym miejscu jest duży parking i Polomarket.

   Usuń
  2. Tylko, że Wątroba zostawił po sobie smród po prawomocnym wyroku sądu i trzymał się kurczowo stołka do końca. Pewnie dla tego teraz nie startuje na burmistrza.

   Usuń
  3. Moim skromnym zdaniem to już nie czas na porównywanie Burmistrzów. Stanowczo za późno. Teraz trzeba pokazać ludziom, jakich mają kandydatów, co to za jedni, czym się charakteryzują, jakie maja dokonania, jakie przygotowanie do pełnienia tej funkcji, na ile są w stanie poświęcić się sprawom publicznym, w czym są dobrzy a w czym źli i słabi, jakie dają gwarancje, że nas nie zawiodą. Gdybyśmy wcześniej o miesiąc "pogadali" sobie o tym, to zapewne byłoby więcej kandydatów i komfort drugiej tury. Dwoje kandydatów, to nieszczęście. Może o tyle mniejsze, że wśród nich jest kobieta. To absolutnie nowa jakość w historii sianowskiego samorządu, znacząca rzecz. Warto o tym pamiętać 16 listopada. Warto też, aby wszyscy dyskutanci zadali sobie pytanie, które z tych dwojga ma więcej do stracenia, gdy przegra. Świadomość tego dużo wyjaśni, np. odnośnie sposobów prowadzenia kampanii wyborczej, charakteru tej kampanii, jakości argumentacji, pomysłowości prezentowania siebie, siły i mądrości kandydatów na radnych, zespołowości działania lub jej braku, itp. Długo by tak można. Wielu ludzi pomyśli, że znowu im przyjdzie wybrać "mniejsze zło", wielu po prostu nie weźmie udziału w wyborach. Nie tyle pobudzają do działania nazwiska kandydatów na radnych, jak kandydaci do fotela burmistrzowskiego. Jako Sianowianie nie zadbaliśmy o to, aby mieć ten właśnie komfort i w skutku wyższą frekwencje. Coś mi się zdaje, że nie zadbaliśmy o własną przyszłość. Możemy sobie tylko obiecać, że za cztery lata będzie inaczej. I znów posmutniałam, Małgośka.

   Usuń
  4. "Tylko, że Wątroba zostawił po sobie smród po prawomocnym wyroku sądu i trzymał się kurczowo stołka do końca. Pewnie dla tego teraz nie startuje na burmistrza"
   A co TY anonimowy komentatorze zrobiłeś dla gminy Sianów, że krytykujesz Ryszarda Wątrobę ?

   Usuń
 9. ...i należy dodać:niszczy Pan ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niszczenie ludzi ludzi niezależnych, bierze się ze strachu.
   Z tego, że nie można ich kontrolować. To wywołuje u osób słabych strach.
   Dlatego burmistrz musi mieć wszystko pod kontrolą.
   Kompleksy i lęki powstają w młodości, gdy ktoś poddawany jest presji.
   Drogą do wyzwolenia się z nich, nie jest jednak niszczenie ludzi, ale jest akceptacja wolności i niezależności innych.

   Usuń
 10. Starosta Koszaliński Szewczyk niszczy ludzi i instytucje: zlikwidował dobrze prosperujący Dom Dziecka w Mielnie, ośrodek szkolno-wychowawczy w Bobolicach. Przegrywa sprawy sądowe z byłymi pracownikami i z odsetkami z budżetu państwa musi płacić im wysokie odszkodowania. To sojusznik KWW Mirosławy Zielony i sołtysa Kłobucha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty piszesz człowieku ?
   Co ma wspólnego ze mną starosta ?

   Usuń
  2. Ten Anonimowy Ktoś wykonał w ten sposób swoje zadanie komitetowe. Inaczej nie umiał. Spieszmy mu to wybaczyć. To naprawdę cienki zespół, wystarczy rzucić okiem na ich przewymiarowanie gabarytami i niedomiarowane wypowiedziami materiały wyborcze.
   Ktoś wcześniej napisał o nich BMW i właśnie takimi tekstami (ni przypiął, ni przyłatał) to potwierdzają. Byle coś napisać. Będą dalsze, bo coś ich wyprowadziło z równowagi. Nieudacznicy i tyle.
   Mnie to bawi, bo wygląda na pierwszy tekst w życiu. Literacki skarb, jak Boga kocham. Manuela

   Usuń
  3. A ja słyszałam, że starosta nie ma nic do tego, może sprzyjać komu chce, sobie też, ale prywatnie, bo urzędowo nie ma jak. To czemu to "odkrywasz" Gościu tak namiętnie? Powalony jakiś jesteś, czy co? Zapytaj naszego Burmistrza, Twojego Wodzusia, ile spraw załatwia przez sąd. Zdziwisz się pyszniaczku. Starosta mu do pięt nie dorasta. Bywajże. Pamelcia.

   Usuń
 11. otrzymałem list od kandydata na urząd Burmistrza p.Macieja B. Z treści wynika,że nie ma po co zmieniać Radnych i Burmistrza, bo już nauczyli się rządzić, a inni dopiero zaczną...
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgroza!
  Trwoga !
  Larum !
  - marzy się dynastia i dziedziczenie władzy... ?
  niepodzielne rządzenie po wsze czasy??????
  - fuj
  -brrrrr !
  OHYDA!
  Ratujcie Sianów póki można, albo uciekajcie byle dalej ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ktoś czyta list bez zrozumienia ... dostałem go wczoraj i jest konkretny, normalny - a że promuje się w nim swój punkt widzenia, to chyba normalne. Zdziwiłbym się, gdyby promował inny komitet. A swoja drogą jest tam kilka gorzkich słów prawdy - z "zielonego" komitetu kandyduje wiele osób, których jedyne zasługi to kłotnie i to prawda, w tym sa naprawdę doświadczeni :-)

   Usuń
 12. co o MB wiemy ? - podziwiamy mijanie się z prawem (materiały wyborcze jego KWW niezgodne z obowiązującym prawem) i profesjonalizm Jego Wysokości....pękł jak bańka mydlana !
  Popieram wpis wyżej- nie należy "przyspawywać" się do stołków- gwałtowne oderwanie może boleć !
  Ponieważ moja rodzina pracuje w Sianowie - nie podajęswojego imienia i nazwiska z obawy przed...rozmowa dyscyplinującą lub czymś gorszym...
  sianowianin

  OdpowiedzUsuń
 13. znam Pana Macieja Berlickiego jako dobrego gospodarza i pracowitego urzednika. Po przecztaniu wpisów zacząłem interesować sie jaki jest naprawdę...
  Nie pokazuje się z żoną i dziećmi, mieszka w Koszalinie, zakupy robi w Koszalinie, podatki płaci do Koszalina...popierają go osoby z Koszalina twierdząc,że dla Sianowian to najlepszy wybór (a to ciekawe wyborcy w Sianowie za namową mieszkańców Koszalina wybieraja mieszkańca Koszalina na najwyższy urząd!)
  Pani Zielona ma swoją pracę i wielu ludziom pomogła. W Sianowie- w gazetkach, na stronie www brak jest jakiegokolwiek zdjęcia i informacji o tej kobiecie. Sam zapytałem jej dlaczego. Otrzymałem odpowiedź,że juz do tego sie przyzwyczaiła- i nawet gdy w 2013r otrzymała od Prezydenta RP złoty krzyż zaslugi nie była to informacja godna lokalnych mediów czy choćby gratulacji od władz Sianowa. Przykre i dające do myślenia. Ile jeszcze osób jest pomijanych i odsuwanych w zapomnienie? Ja wiem już na kogo zagłosuję, bo wiem kto MUSI startować a kto startuje, bo ma takie prawo- nie konieczność.
  Kadencja to kontrakt na czas określony i jak to wcześniej ktoś napisał- niech nas wszyscy chronią przed wieczna dynastią NIEOMYLNYCH!
  A. Kniewski

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale jazda ;-) ... wg was ten berlicki to samo zło - pewnie kogoś wcześniej zabił z waszych rodzin ? w takiej sytuacji was rozumiem ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak tak a oprócz tego za jego kadencji powstał plac zabaw, nowe centrum wsi (tylko zapomniał za gs sklep wyremontować :-) ), remont świetlicy i nowa biblioteka, droga z płyt - w sumie mało, jakieś plagi egipskie chyba sa w tym Węgorzewie :-(

   Usuń
 15. a może ktoś mi napisze dlaczego na tablicy sołeckiej (czyli nie prywatnej, tylko całej wsi) wisi plakat P. Zielony i jasnie Pana Sołtysa a nie ma ich kontrkandydatów, czyli Grzybowskiego i Berlickiego ? Podobno byli, ale ktoś ich zerwał . Taka ta wiejska/sołtysowa demokracje ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nie -wiem, że prosili o powieszenie swoich plakatów, ale ktoś, kto ma klucz do tablicy nie wyraził na to zgody. Ciekawe jak ten zły burmistrz (czytałem wszystkie wpisy wyżej) zareaguje - chyba zniszczy tych złych ;-), przecież on jest jak wilk z bajki o czerwonym kapturku :-)

   Usuń
  2. A Grzybowski ? ten to będzie chyba jak Saruman z Władcy Pierścieni - umieści sołtysa na wysokiej wieży i nawet orły mu nie pomogą (a pomogły Gandalfowi - tyle, że Gandalf był uczciwy, nie manipulował, nie farbował włosów na rudo)

   Usuń
  3. Po pierwsze: nikt nie zrywał plakatów Panów Grzybowskiego i Berlickiego, bo ich nie powiesili.
   Po drugie: zostało w tej kampanii wprowadzone zarządzenie przez władze gminne, że można wieszać na tablicy sołeckiej materiały tylko wtedy, gdy uzyska się zgodę sołtysa - NOWA DZIWNA ZASADA wprowadzona chyba po to, aby nikt z mieszkańców nie mógł powiesić, bez zgody władzy tego co chce ...

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 16. U nas na wsi tez nie wisi zdjęcie Pana Burmistrza , z tego co mi wiadomo nie dawał Burmistrz swoich zdjęc na wioski !! obawiał sie czegoś !!

  OdpowiedzUsuń
 17. W Suchej, Osiekach, Iwięcinie i Wierciszewie a nawet Skibnie są zdjęcia burmistrza, jakieś inne to Węgorzewo?

  OdpowiedzUsuń
 18. Podobno w przypadku porażki Sołtysa Roku planuje przenieść Węgorzewo na mazury ;-) ... albo w inne odległe miejsce, które zaakceptuje jego obecny kolor włosów :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam kilka pytań: byłem na str. internetowej zielonysianow i tam nie żadnego programu kandydatów na radnych (1. czyżby jeszcze nie powstał ???), a program ogólny (bardzo !!!) komitetu nie przedstawia kompletnie nic, no prawie nic. O co chodzi ze szkołami, przecież są i to nowoczesne, żadnej nie zlikwidowano jak w ościennych gminach ? nie działo się nic takiego jak w Dąbkach, a jeszcze sa remonty w małych szkołach, zajęcia w wakacje, pozalekcyjne - to o co chodzi ? a zapałki, czy z moich podatków ktoś chce za miliony budować muzeum ? już był taki burmistrz co szkaradny pomnik wybudował, nie wystarczy ? Poza tym nie ma programu, Panie Sołtysie co wy promujecie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żebyś człowieku wiedział, jak te "przekształcone" szkoły dzwonią do firm i żebrzą o wsparcie w jakiejkolwiek formie, to byś się się zdziwił. Pan Burmistrz zapewniał, że sobie poradzą, to niech teraz dzwonią - ale do niego. Zarabia ponad 13 tys. zł, to niech im pomoże.

   Usuń
 20. Dyskusja zaczyna robić się niestety coraz bardziej agresywna. Co mnie smuci. Kolejny raz proszę, aby dbać o poziom wypowiedzi ....
  Proszę już nie dopisywać komentarzy do tego postu, bo będę je wycinał.
  Co do programy Komitetu Wyborczego to znajduje się on w materiałach wyborczych.
  Na ostatniej stronie folderu znajduje się 9 punktów programu, pod który powstał jako program wszystkich kandydatów.
  Tutaj link dla zainteresowanych:
  http://zielonysianow.pl/plan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 21. Cały hating można zgłosić do prokuratury, ip mam nadzieję, że administrator udostępni ;) , a trudne wykasowane komentarze jako zatroskany mieszkaniec Węgorzewa zadam na zebraniu :-) ... mam nadzieję, że Pan Sołtys Roku będzie :-)
  PS. Choć wiem, że ten wpis nie ujrzy światła dziennego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłem wyjątek dla tego wpisu, który ukazał się po czasie, bo doskonale oddaje problem anonimowych hejterów, którym się wydaje, że są bezkarni.


   Usuń