piątek, 28 listopada 2014

Atrakcyjna 50 -latka

W środę dostałem zaproszenie od atrakcyjnej pięćdziesięciolatki ....
... zdobywczyni wielu nagród ...
... która ma wielu przyjaciół na całym świecie ...
... i którą lubią małe dzieci ...
... i duże.
Za to, że już od 50 lat ...
... jest ich drugim domem w Sianowie ...
... Szkoła Podstawowa nr 2. 


9 komentarzy:

 1. Tytuł "Atrakcyjna..... " sprowadził mnie na manowce.Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoła i cały Sianów jest w zasięgu LTE, dzięki masztowi na ulicy Dworcowej, którego powstaniu nikt nie przeszkadzał. Praktyczny transfer to 40 do 60 mbps. Prawie jak z własnego dysku. O takim internecie pańscy wyborcy mogą śnić. Kiedy Pan załatwi budowę masztu w Węgorzewie i swobodny dostęp do Internetu za grosze (abonament LTE 29,90 pln) dla uczniów, studentów i biznesmanów na takich samych warunkach? Przecież jako były, Pan nie wierzy, że od internetu kury się ni niosą. Czekamy Panie Radny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o podanie nazwiska radnego, który tego dokonał w Sianowie.
   Bardzo chętnie się z nim spotkam, aby dowiedzieć się, jak to zrobił.

   Usuń
 3. Ja również uważam,że brak zasięgu w Węgorzewie to poważny problem wpływający na jakość życia i hamujący rozwój wsi.Niezbyt przyjemne,zwłaszcza teraz,gdy jest zimno wybiegać na zewnątrz i krążyć po podwórku w poszukiwaniu kresek na wyświetlaczu.Myślę,że warto aby Urząd Gminy i Miasta ponegocjował z którąś z sieci,tym bardziej że operator sieci Plus czyli Polkomtel ma decyzję UKE Nr.GSM900/1/9022/1/06 na instalację stacji BTS nr. 43258 ważną do 2016-02-16.Życzę wielu udanych połączeń i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak, Węgorzewo ma piękne krajobrazy (nie wszędzie), aleję lipową bez chodników i wykluczenie internetowe. Pamiętamy kto walczył z próbą budowy masztu w Węgorzewie. Bo promieniuje, pioruny ściąga itd. Powyższy post jest bardzo delikatną próbą przypomnienia kto zablokował inwestycję i tym samym wykluczył mieszkańców z możliwości korzystania z najlepszych technologii. A w wyśmiewanym Sianowie darmowe gminne hot-spoty, nawet szybkie i używane. Wystarczy wejść do parku i zobaczyć jak młodzież surfuje. Do tego zasięg LTE z nowego masztu (jak mógł się uchować przed komitetami protestacyjnymi).. Jak się pracuje w zasięgu LTE, to trzeba zobaczyć. I to za 29,90 zł, do używania w pracy, w domu, i na pikniku. Mam nadzieję, że Pan Radny Piotr zafunduje wyborcom ogromny stalowy maszt BTS w wysokości co najmniej 40 metrów i z odpowiednimi nadajnikami, a mieszkańcy zostaną podłączeni do świata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mija się Pan z prawdą, bo mieszkańcy Węgorzewa nie blokowali inwestycji jako takiej, tylko chcieli innej lokalizacji nie przy kościele.
   Zostały nawiązane rozmowy z inwestorem i na spotkaniu w ratuszu władze gminy przedstawiły dwie alternatywne lokalizacje: jedna na początku Węgorzewa od strony Maszkowa i druga na terenie żwirowni. Ta druga jest optymalna, bo znajduje się wyżej i jest tam transformator.

   Usuń
 5. Na ogół powiedzenie, że zmiana punktu siedzenia zmienia punkt widzenia, miała brzmienie pejoratywne. A u Pana na odwyrtke!. Normalnie radość odrywa mnie od krzesła! Wkrótce będzie szybki internet i wszystko co idzie z dobrym zasięgiem. Gratulacje dla zmiany punktu widzenia!
  Niech Żyje Radny Piotr!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę Pana zmartwić, sytuacja którą opisałem wydarzyła się w 2006 r.
   Na pocieszenie mogę dodać, że moja opinia się nie zmieniła i jestem za lokalizacją masztu na końcu betonowej drogi do żwirowni.

   Usuń