niedziela, 10 marca 2013

Ekstremalni faceci

Wracam z krótkiego i intensywnego wyjazdu do Gdyni na XV Spotkania Podróżników.
Widziałem kilkanaście prezentacji i poznałem dwóch niezwykłych ludzi.
Każdy z nich wpadł niezależnie na ten sam pomysł, aby rowerem przejechać kontynent z Północy na Południe. Różnica między nimi polega na wyborze kontynentu ....
Michał Sałaban postawił sobie ekstremalne zadanie - z najbardziej północnego przylądka Europy postanowił dotrzeć na najbardziej południowy przylądek ... Afryki Południowej !
Najbardziej dziwne jest to, że to była .... pierwsza zagraniczna wyprawa rowerowa Michała !!
Piotr Strzeżysz wybrał inny kontynent - Amerykę Północną i wyruszył z Alaski do Meksyku.
Prezentacje oglądało ponad 4, 5 tysiące widzów, a mimo to wiele osób nie mogło wejść do największej hali widowiskowej w Trójmieście.

1 komentarz:

  1. Godzinne wzmagania podczas jazdy pod wiatr, wynagrodziła nam wspaniała atmosfera w gronie fanów rowerowych eskapad gdy już dotarliśmy do celu. Mile wspominamy nowo zawarte znajomości oraz długie rozmowy i wymianę doświadczeń z wielu dziedzin naszych działalności, serdecznie pozdrawiamy Pana Piotra (aktywnego Sołtysa z Węgorzewa ) oraz szerokie grono jego znajomych. Mamy nadzieję że to dopiero początek naszej znajomości i w pełni popieramy jego motto :"Być wolnym, to być sobą u siebie"….. życzymy sukcesów i pozdrawiamy wszystkich.
    Bogusław Strack
    Wicie

    OdpowiedzUsuń