środa, 24 maja 2017

Telewizja w Mokrem

Wczoraj w Mokrem zjawiła się ekipa TVP3 Szczecin.
Interwencja dotyczyła ciężarówek z sąsiedniej żwirowni, które terroryzują mieszkańców poprzez szybką jazdę swymi ciężkimi samochodami.
Byłem razem z mieszkańcami i tak jak oni przedstawiłem swoją opinię jako radny na ten temat.

UWAGA NASTĄPIŁA ZMIANA TERMINU EMISJI !
Relacji z Mokrego będzie we WTOREK 30 maja
 w "Kronice Wydarzeń" o 18.30 lub 21.30

6 komentarzy:

 1. Przyjechał pan pod koniec nagrania i wręczył pan po papierku,gdzie pan był panie radny jak otwierali żwirownie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze:
   Wczoraj o godz.10.00 zaczęła się sesja Rady Miejskiej, z której zwolniłem się o 11.10, gdy zostałem dopuszczony do głosu i mogłem złożyć interpelację w sprawie braku należytego oświetlenia drogowego. Nagranie zaczęło się o godz. 11 a ja przyjechałem o 11.27.
   Po drugie:
   Ten "papierek" o którym pan mówi:
   - to jest moja interpelacja z dn.10 luty 2017 w której domagam się wprowadzenia ograniczenia prędkości do 40/h dla samochodów ciężarowych na terenie wsi Mokre
   - drugi "papierek" to odpowiedź Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z dn. 30 marca 2017, który w odpowiedzi na interpelację zgadza się wprowadzić ograniczenie prędkości.
   To dzięki tym "papierkom" w kwietniu zostały ustawione znaki w Mokrem.
   Po trzecie:
   Żwirownia jest zlokalizowana na terenie gminy Polanów. Jestem radnym Rady Miejskiej w Sianowie, moje kompetencje nie obejmują gminy Polanów.
   Po czwarte:
   W sprawie pędzących ciężarówek zabierałem też głos na sesjach w Sianowie w styczniu i kwietniu, gdzie zwróciłem się z żądaniem do komendanta policji z Koszalina, aby włączyli się w kontrole prędkości na terenie Mokrego. Zapis mojej interwencji znajduje się w protokołach z sesji Rady Miejskiej w dn.25 stycznia 2017 i 26 kwietnia 2017.
   Po piąte:
   Dokumenty w sprawie ograniczenia prędkości przekazałem sołtysowi Danielowi Kalickiemu i powiesiłem na tablicy ogłoszeń sołectwa Mokre.

   I na koniec rada:
   Jeśli chce pan coś zrobić dla Mokrego, to zamiast anonimowo hejtować moje wpisy, proszę choć raz przyjechać na sesję Rady Miejskiej w Sianowie i zabrać głos na trybunie obywatelskiej w tej sprawie.

   Usuń
  2. Szanowny Anonimowy Krytyku, najłatwiej jest krytykować ale żeby to robić obiektywnie trzeba znać fakty. Pan Piotr Kłobuch nie musiał wcale przyjeżdżać. Dowiedzał się o spotkaniu przypadkowo i sam zaproponował swoją pomoc z góry zastrzegając, że się spóźni, ponieważ ma sesję Rady Gminnej w Sianowie. Dziękuję Panie Piotrze, że uprzejmie chciał Pan przyjechać. Proszę się nie przejmować krytykami, których zawsze jest pełno i którzy poza krytykowaniem nie potrafią nic pozytywnego robić. Jeszcze raz w imieniu swoim i rozsądnych mieszkańców Mokrego dziękuję i przepraszam za ten niestosowny atak na Pana.

   Andrzej Wajerczyk - inicjator akcji poprawy bezpieczeństwa w Mokrym

   Usuń
 2. Brawo Radny i Sołtys Piotr Kłobuch ☺
  Mieszkanka ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak i tak samochody zapierdalają ile chcą po Mokrym a zwalniają tylko jak widzą patrol.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest zadanie dla Policji.
   Oni powinni chronić ludzi i egzekwować ograniczenie prędkości w stosunku do ciężarówek.

   Usuń