piątek, 21 marca 2014

Piąteczka

Mamy w Węgorzewie od pięciu lat własną walutę - Złotego Dukata.
Utrzymał się dziesięć razy dłużej (!!!) niż inne dukaty okolicznościowe, które przeważnie po sześciu miesiącach wychodzą z obiegu. 
A dlaczego taka nazwa ?
Zespół powstał w 2009 r, aby upamiętnić 670 rocznicę pojawienia się naszej miejscowości  w 1339 r na kartach historii, gdy rycerz Piotr Święca podarował zakonowi cysterek z Koszalina wieś Wangherowe. Nazwa ta oznaczała miejsce, gdzie łowiono węgorza, zwanego po kaszubsku wangorzem.
Jak wiecie zapewne, śpiewamy po czesku, polsku i słowacku, ale przez wzgląd na naszą historię, będzie też jeden utwór po ... kaszubsku.


1 komentarz:

  1. Zycze 'Lokalnej Walucie' by nie tylko utrzymala swoja wartosc na obecnym wysokim poziomie ale by nawet sie wzmacniala nie tylko w stosunku do zlotowki polskiej ale nawet do funta brytyjskiego! Wzmocnienie to postrzegam miedzy innymi poprzez rozszerzanie ...rozpietosci skali glosowej i zwiekszanie ilosci glosow... moze bardziej o soprany liryczne niz ... soprany dramatyczne. A w zwiazku z tym, ze na zdjecia zespolu powrocila pewna sopranistka liryczna ;) mam nadzieje, ze ta proporcja rejestrow glosowych bedzie miala tendencje constans;) Gratuluje sukcesow i drewnianego (piatego) jubileuszu!

    OdpowiedzUsuń