poniedziałek, 26 listopada 2012

Dom Kultury to nie luksus

Wiele mniejszych od Sianowa miast i gmin takich jak Polanów, Manowo, Bobolice, czy nawet Będzino utrzymuje dwie osobne instytucje: Bibliotekę Gminną i Dom Kultury. Gmina Sianów mimo, że jest największą z 8 gmin w powiecie koszalińskim, to nie posiada osobnej instytucji Domu Kultury.
Domyślam się, ze likwidując dwadzieścia lat temu Dom Kultury w Sianowie szukano oszczędności, bo czasy przemian gospodarczych były trudne i trzeba było zaciskać pasa. W porządku, rozumiem to, ale teraz wystarczy pojechać do Polanowa, aby zobaczyć jak sąsiedzi systematyczznie inwestują w kulturę.
Cieszy mnie więc, że dzisiejsza sesja rady miejskiej, miała historyczny charakter, bo podjęto na niej uchwałę o utworzeniu "Domu Kultury w Sianowie"
A po co komu taka instytucja ?
Właśnie po to, żeby w Sianowie takie dzieciaki czuły się, że są u siebie (gdy nagrywałem "ten dynamit" w lutym 2007 r, jeszcze nie było progarmu "You can dance", on miał się dopiero pojawić w TVN-ie)
Nie wiem co się stało z TĄ ekipą, ale wiem, że jak na razie Sianów jest znany tylko z zapałek, a była szansa na Sianowski Dynamit.


1 komentarz:

  1. Kim jest trener, który potrafił tak dobrze przygotować dzieciaki z filmu "z dynamitem"? Jeżeli w planowanym Dom Kultury będzie właśnie taki fachowiec, to popieram inicjatywę.
    Dzieciaki są świetnie przygotowane, tańczą żywiołowo, widać, że taniec jest dla nich źródłem radości.

    OdpowiedzUsuń