środa, 17 września 2014

17 września - PAMIĘTAMY

Jest w Sianowie pomnik Pamięci Poległych za Ojczyznę.
Tylko garstka osób pamiętała dziś, że Polska w 1939 r prowadziła wojnę ma dwóch frontach.
Od 1 września na froncie zachodnim walczyła z faszystowskimi Niemcami i od 17 września na froncie wschodnim walczyła z sowiecką Rosją.

10 komentarzy:

 1. Mała poprawka do postu powyżej - patriotyzm rośnie wprost proporcjonalnie do daty 16 listopada 2014 a nie 17 września 1939.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy mierzy względem siebie "anonimowy patrioto"

   Usuń
 2. Wybory wyborami ,ale o rocznicach ważnych trzeba pamiętać.Tego dnia wypadało się połączyć w świętowaniu i chociaż tego dnia podać sobie ręce czcząc pamięć tych co polegli w obronie Ojczyzny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłem w tym dniu pod pomnikiem, widziałem.... Wyschnięta wiązanka z 1 września, papiery, pełno liści.... Smutek i pustka.......
  No cóż, naczelny Politolog Gminy, Dyplomowany Etyk uznał, że deportowani na Syberię i bohaterowie z KOP nie są tym razem ważni .... Kto by pomyślał, że po kilkunastu latach 17 września znowu odchodzić będzie w zapomnienie....

  OdpowiedzUsuń
 4. Patriotyzm popisowy!!! Szkoda, że cześć z tych osób jeszcze kilka lat wcześniej hucznie obchodziły dzień 22 lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę ?!
   A ja myślałem, że ostatni raz 22 lipca obchodzono w 1989 r ...

   Usuń
 5. Rozprawianie o patriotyzmie i jednoczesnie podawanie sie za anonima jest dla mnie osobiscie ... pewnym zgrzytem! Felipe Fonteles, brazylijski siatkarz, ktory zadedykowal polskim kibicom zwyciestwo Brazylii nad Rosja ze slowami ‘Wiem co znaczy dla Polski 17 wrzesnia’ chyba powinien nas czegos nauczyc...?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zbyszek! Mieszanie sportu z polityką jest zabijaniem tego pierwszego. Bo jakiż fakt historyczny trzeba byłoby znaleźć na mecz z Brazylią .Mam nadzieje ,że Polska bez takich podtekstów będzie Mistrzem Świata.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pod tym pomnikiem podobno pochowani byli ruscy, którzy zginęli w czołgu spalonym w Sianowie. To miejsce może dużo powiedzieć o naszej historii: najpierw pokłony składane towarzyszą radzieckim - wyzwolicielom, potem tym co zginęli za PRL teraz za prawdziwych patriotów... Drużyna SLD składa kwiaty 17 września, kto by się spodziewał tak dużej metamorfozy.

  OdpowiedzUsuń