sobota, 28 czerwca 2014

Magiczne słowo na literę W

Jest takie jedno magiczne słowo - "wakacje".
Szczególnie jak się jest uczniem podstawówki.
Na początku roku szkolnego we wrześniu w Szczeglinie ogłosiłem konkurs na szkolny blog.
Dwie tegoroczne absolwentki - Laura z Węgorzewa i Kasia ze Szczeglina - podjęły wyzwanie i przez rok pisały o swojej szkole i swoim życiu. Tak powstały dwa blogi: "Koniec tajemnic" i "Z życia nastolatki".
Obydwie pokazały, że pisanie może być pasją i dlatego uznałem, że należą im się takie same nagrody, za zajęcie ex aequo pierwszego miejsca.
Niektórzy idą na wakacje pierwszy raz.
A niektórzy wiedzą, że są tu ostatni raz.
I trudno im ukryć wzruszenie ...

16 komentarzy:

 1. super nagrody to te bedziewne znaczki ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze pożegnania... A ile ich jeszcze będzie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie chwile są bezcenne... Każdą rzecz nawet najdrobniejszą którą dostałam miło wspominam. Uczę też tego moje dzieci, bo nie ważna jest cena tylko wartość. Jest tak mało rzeczy które w dzisiejszych czasach cieszą.

  OdpowiedzUsuń
 4. A gdzie reszta płaczących ?,Więcej ich było .To widać że szkoła nie taka zła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoła szkoła i tak ma zerowy poziom ciekawe jak te dzieciaki poradzą sobie w Sianowie czy w Koszalinie ???

  OdpowiedzUsuń
 6. A to Ciekawe Czy Sebastian Rusinek skończył edukację podstawową w Szczeglinie czy kolejny rok w tej samej klasie i jak mu pójdzie w gimnazjum ile lat tam będzie ??? On nic nie potrafi ! Kolega ze Szczeglina .

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich . Na wstępnie zacznę od tego że nie nagrody się liczą tylko ludzie ich osobowość , charakter wspomnienia które się wiążą z daną szkołą oraz cenne fotografie ! Sam skończyłem różne szkoły więc wiem jakie uczucia za tym idą łzy z tym związane , Ja na początku czerwca obroniłem tytuł Magistra to były łzy wzruszenia nie doopisania pozdrawiam Kornel .

  OdpowiedzUsuń
 8. Zerowy poziom? To dziwne, bo wielu absolwentów tej szkoły świetnie radzi (radziło) sobie w gimnazjach i szkołach średnich. Tak bzdurnego wpisu dawno nie czytałem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Za jakie pieniądze uczą nauczyciele w tej szkole? Uwłacza to ich godności. Dziadowskie państwo które do tego dopuszcza!

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie szkoły to "perełki ". Nauczanie jest prawie indywidualne, nie ma tego w dużych szkołach gdzie klasa liczy 30 uczniów. Dyrekcja i całe grono nauczycieli to oddane osoby z powołaniem. Każde dziecko jest traktowane wyjątkowo i osobiście. W dzisiejszych czasach każdy chce aby jego dziecko miało zagwarantowaną taką opiekę. Bardzo cenię i szanuję Panią Dorotę za całe serce i oddanie siebie w całości.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdziwiłam się jak przeczytałam że radny Grzybowski głosował za likwidacją szkoły w Szczeglinie, może teraz gdy zobaczył, że szkoła sobie radzi i odnosi sukcesy zmienił zdanie i będzie ją wspierał. Warto o tym porozmawiać przed wyborami, które już w listopadzie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. W Sp szczeglino aktualności zakończyły się w maju ;(

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj to raczej ostatni rok ;)Poziom ok jestem absolwentem uczyłem się byle jak i nie mam problemów dalej.Tęsknię za tym,że tam byłem kimś tu jestem nazwiskiem :(

  OdpowiedzUsuń