środa, 4 czerwca 2014

Legenda Lecha Wałęsy

Na tym zdjęciu Lech Wałęsa ma 46 lat.
Zrobiłem je w maju 1989 w Gdańsku, w jego biurze, gdy nikt jeszcze nie wiedział co się wydarzy na wyborach 4 czerwca. 
Ten mężczyzna obok to mój przyjaciel Giorgio Debiasi, który przyjechał z Włoch do niego z posłaniem od formacji Alpines. Pamiętam jego emocje i swoje, gdy czekaliśmy na Wałęsę.
Nigdy więcej, nie spotkałem Lecha, gdy rozwiewała się jego legenda, ale tamto podanie ręki mi wystarczy.9 komentarzy:

 1. Mamy rok 2014. Komunizm został już dawno obalony. A jednak sa jeszcze jednostki, które w dalszym ciągu chcą manipulować większością. Dopuszaja sie różnych zachowań i czynów. Uważając, ze im wszystko wolno. Typowy archetyp człowieka czasów komunizmu. Nadal występuje cenzura tekstów dawanych do publikacji w gazetach. Jak ktoś głośno mówi prawdę lub sie nie zgadza z rządami "władcy "to uważany jest za krzykacza, którego trzeba zniszczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tą diagnozą, bo choć komunizm upadł w 1989 r, to pozostał w głowach części ludzi władzy.
   To jest problem mentalny tych ludzi, wynikający z ich kompleksów.
   I dlatego marzy im się pełna kontrola jak za PRL.

   Usuń
  2. Chyba Pan mieszkasz na innej planecie. Jest internet w którym wszystko można napisać czego dowodem jest np. ten blog. Gazeta Nasza Gmina zawsze mówiła o działalności burmistrzów w tej, poprzedniej i jeszcze poprzedniej kadencji. Pana Kłobucha prywatny występ w telewizji nie wielu interesuje i według mojej oceny nie nadawał się na news-a. Ludzie jacy Wy jesteście małostkowi!

   Usuń
  3. Jeśli blokuje się informację o imprezie OGÓLNOPOLSKIEJ zorganizowanej w Węgorzewie pod patronatem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego - to jest wyjątkowo żałosne i MAŁOSTKOWE
   Jeśli wycina się z artykułu o Biegu Niepodległości w Szczeglinie zdjęcie i informacje, że uczestniczył w nim poprzedni burmistrz Ryszard Wątroba - to jest także żałosne i MAŁOSTKOWE.
   Używanie tytułu "NASZA Gmina" zobowiązuje do rzetelności, a jeśli nie chce się być rzetelnym, to należy zmienić nazwę na "Gmina burmistrza" i wtedy pisać tylko o sobie.

   Usuń
  4. Proponuje aby sołtys założył swoją gazetkę Wiadomości Węgorzewskie i przestał w końcu płakać jaka to mu się krzywda dzieje. Zamiast utyskiwać na burmistrza stwórz Pan wspólny front sołtysów aby na wieś szło więcej kasy z budżetu gminy. Dla czego w waszej gminie nie ma funduszu sołeckiego tak jak to jest u nas w gminie Darłowo? Tu powinien toczyć się spór a nie wokół tego, że ktoś czegoś nie opublikował bo to dziecinada.

   Usuń
  5. Otóż jest Pan w błędzie. Właśnie wczoraj na Powiatowym Forum Sołtysów dyskutowaliśmy o tym, dlaczego są gminy takie jak Sianów, które BLOKUJĄ utworzenie funduszu sołeckiego.
   Jeśli burmistrz nie chce (a nie chce), to sołtysom nic nie da. Takie są realia.

   Usuń
 2. Kiedyś wysyłali wojsko na nasze ziemi: Niemcy lub Ruscy. Teraz wystarczą media i biznes, który do nich należy aby pociągać za sznurki. Wolność w III RP to iluzja stworzona przez telewizję. Jesteśmy kolonią tylko dla własnego samopoczucia wydaje nam się, że możemy coś zrobić sami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie sołtysie bardzo jestem ciekawa co Pan robił przed sołtysowaniem, dla wielu ludzi z gminy jest Pan anonimowy. Proszę coś opowiedzieć o sobie. Jak obserwuje Pana blog to widzę, że ma Pan dużo czasu na podróżowanie, więc chyba Pan nie pracuje. Więc emeryt? Będę wdzięczna za krótką notkę na swój temat bo w profilu nic nie znalazłam. Zofia Ginda.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Przed" pracowałem dla Bankowego Domu Maklerskiego PKO BP S.A.
  Byłem maklerem ...

  OdpowiedzUsuń