piątek, 21 września 2012

Żywa legenda

No i stało się !
Olek Doba, przepraszam, Pan Aleksander Doba został patronem Szkoły Podstawowej w Iwięcinie. 
Warto przypomnieć, że jest On kajakarzem, który od lat realizuje samotnie ambitne projekty takie jak: trasa morska Police (gdzie mieszka)- Narwik, opłyniecie jeziora Bajkał i zakończone w tym roku przepłynięcie Atlantyku z Afryki do Brazylii.
I kto powiedział, że dobry patron to tylko ten co już nie żyje ? Ważne jest jakie cechy reprezentuje sobą ten człowiek.  I co ważne dla takich Małych Ludzi,  to to, że można go dotknąć i zrobić sobie z Nim zdjęcie.
Jest jeszcze jedno COŚ. Ta szkoła jest od roku szkołą społeczną i pewnie tylko dlatego, udało się wybrać Takiego Patrona. Domyślam się, że typowa szkoła gminna nie miała by takiej wolnej ręki....
A że z dyrektorem Zimnowłodzkim i Olkiem Dobą znamy się ponad 20 lat, to wiem, że jeśli tylko dać kajakarzowi WOLNĄ RĘKĘ, to potrafi on dopłynąć choćby na Koniec Świata ...


2 komentarze:

 1. W naszym kraju najczęściej szanuje się człowieka dopiero po jego śmierci. Niektórzy właśnie tylko z tego powodu nie przyszli na uroczystość. Mamy teraz okazję to zmienić.
  Leszek

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest takie powiedzenie: "Trudno być prorokiem we własnym kraju".
  i jeszcze jedno: "Jeszcze się taki nie urodził, żeby każdemu dogodził"
  Tak było i tak będzie, ale co tam, najważniesze są dzieci, bo one mogą nauczyć się patrzeć inaczej na świat. I jestem przekonany,że po latach, będą pamiętały swoją szkołę jako miejsce niezwykłe i wyjątkowe.

  OdpowiedzUsuń