środa, 25 lipca 2012

Ułańska fantazja

Wysokie czarne oficerki z ostrogami to malowniczy atrybut munduru ułana. Mieszkańcy naszej miejscowości nie widzieli takich mundurów w Węgorzewie ponad sześćdziesiąt lat. Aż do dziś...
....gdy u drzwi Anieli Oczkowskiej, stanął Pan Łukasz z kwiatami dla jubilatki, od tych, którzy obrali sobie za cel, rekonstrukcję 2 pułku ułanów z 1 Warszawskiej Brygady Kawalerii.
A dlaczego akurat do Pani Anieli ? 
Bo aż trudno w to uwierzyć, ale była ona żoną jednego z tych ułanów, którzy służyli w szwadronie, rozlokowanym w Węgorzewie w 1945r !
2 komentarze:

 1. W imieniu wszystkich członków Grupy Rekonstrukcji Historyczne 2. pułku ułanów 1. Warszawskiej Brygady Kawalerii pragnę serdecznie podziękować za umożliwienie spotkania z Panią Anielą - osobą zarażającą pogodą ducha oraz chęcią poznawania świata niezależnie od wieku. Mam nadzieję, że przysłowiowe "przełamanie lodów" zaowocuje wspólnymi działaniami z całą społecznością Węgorzewa - swoistej "ułańskiej enklawy" na Ziemi Koszalińskiej.

  Pani Anieli rzecz jasna jeszcze raz składam najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.

  Pozdrawiam

  Łukasz Gładysiak
  GRH 2. pułku ułanów 1. WBK

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszy mnie jedno ,że są tacy ludzie jak pan Łukasz którzy pamiętają i chcą poznawać historię w ten sposób..... bo tak naprawdę tylko koni żal

  OdpowiedzUsuń