wtorek, 29 grudnia 2015

Złota Dorota

Dziś na sesji "Złotą Odznakę" zasłużonego członka Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich otrzymała Dorota Rabsztyn Dudek.
Pani Dorota jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Szczeglinie i mieszkanką Węgorzewa.
Nagroda została przyznana za zasługi, dla utrwalania wiedzy o Lwowie, które realizowane są przez szkołę od 2010 r w ramach "Lwowskich Spotkań".
Serdecznie gratuluję !

9 komentarzy:

 1. Wielka praca pani Dyrektor i całego zespołu została doceniona. GRATULUJEMY!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję z całego serca. Mam nadzieję, że „Lwowskimi Spotkaniami” przyczynimy się do zachowania narodowej pamięci historycznej i zwrócimy uwagę na nasz nadzwyczaj ogromny dorobek narodowy, z czego powinniśmy być dumni. To bardzo ważne, gdyż historia wielokrotnie potwierdziła, że narody nie wyciągające z wniosków z przeszłości i bez poczucia tożsamości po prostu wyginęły w ciągu kilku pokoleń. Pozdrawiam, Dorota

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie, pani dyrektor. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ladne kobitki w tym Wegorzewie

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczęśliwego Nowego 2016 roku i dalszych sukcesów

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca. Pomyślności w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 7. Serdecznie gratuluję Pani Dorocie tego wyróżnienia. Wiem, że ma wielkie wsparcie w mężu Marku, którego serdecznie pozdrawiam.
  A wracając do kresów to polecam książkę Piotra Semki "My reakcja", w której m.in w rozdziale "Koniec polskich kresów" przytacza autentyczne relacje świadków wysiedleń z Lwowa i Wilna w roku 1945. Doskonale odtwarza atmosferę i grozę tamtych dni i jednocześnie stawia ważne pytania. Jakie? Sami przeczytajcie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiele osób tylko dzięki tym spotkaniom w Szczeglinie dowiedziało się prawdy o kresach.

  OdpowiedzUsuń