niedziela, 8 lutego 2015

Kto odpowiada za szklankę ?

Droga z Węgorzewa do Sianowa przypominała dziś szklankę.
I była TRAGICZNA !
Ponieważ już kilka razy dzwonił do mnie w tej sprawie jeden z mieszkańców, to może warto przypomnieć, że to nie droga gminna, a droga powiatowaTo na Powiatowym Zarządzie Dróg w Koszalinie ciążą obowiązki utrzymania tej drogi i zapewnienia na niej bezpieczeństwa zimą.
Proszę więc dzwonić bez skrupułów, do Sekcji Służby Drogowej odpowiedzialnej za zimowe utrzymanie dróg nr 728-54-92-55 lub do ich biura w Manowie pod nr 94 340 72 76.
Nie wymagajcie tylko od sołtys, aby interweniował, ale każdy z Was niech wbije sobie ten numery do komórki i dzwoni zawsze, gdy droga jest niebezpieczna !!!

Na wszelki wypadek podaję też numer w sprawie dróg gminnych, za które odpowiada Sianów nr 94 318 64 09.
I dla tych co mieszkają przy drodze wojewódzkiej nr 206 Koszalin - Polanów. Za nią odpowiada Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie nr 94 34-278-31

5 komentarzy:

 1. "Pani kierowniczko, jest zima to musi być zimno..." chciałoby sie powiedzieć słowami palacza z kotłowni z kultowego "Misia". A realia są takie, że tylko Krajówki mają standard "czarnej" drogi w kilka godzin po ustaniu opadów. Niższe kategorie dróg ustalają standardy stosownie do posiadanych pieniędzy. Ponieważ "powiatówki" maja największe zagęszczenie na 1 km2 (dróg utwardzonych) to i utrzymanie zimowe jest adekwatne do posiadanych środków. Chciałbym jeszcze przypomnieć, że to na kierowcy ciąży dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. A w tych warunkach prędkość bezpieczna to prędkość 0 km/h. Lepiej poczekać kilka godzin, aż "szklanka" ustąpi niż potem tygodniami tłuc się po warsztatach albo co gorsza po szpitalach, czego nie życzę nikomu z czytających ten tekst.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wczoraj wracaliśmy z Podlasia. Droga krajowa nr 16...jechaliśmy 30 km/h w porywach do 40. Śnieg, zaspy, a pod spodem szklanka. I nie mogliśmy nie jechać. Bo co? zatrzymać się w lesnej przesiece? A córka w poniedziałek " z buta" do PKSu 11 km?

  OdpowiedzUsuń
 3. Za utrzymanie drogi Sianów-Węgorzewo odpowiada Kazimierz Rosołowski,który wygrał przetarg na jej odśnieżanie i posypywanie.Pieniążki wzięte a robota jak to w Polsce...

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie chyba tylko w Polsce firma ,która nie posiada sprzętu ani środków na wykonanie zadania wygrywa przetarg.C..j ci w d..ę Kaziu.

  OdpowiedzUsuń
 5. To może dla odmiany coś miłego i związanego z wodą w stanie ciekłym a nie stałym:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Aleksander-Doba-zostal-Podroznikiem-Roku-National-Geographic,wid,17252333,wiadomosc.html?ticaid=114537
  GRATULACJE!

  OdpowiedzUsuń