środa, 15 października 2014

Rok Cudów - Szczeglino Nowe

Rok wyborczy to Rok Cudów.
Jest inny niż pozostałe.
Przeważnie liczy sobie tylko 6 miesięcy...
...bo zaczyna się na 6 miesięcy przed wyborami.
Wczoraj w gminie Sianów dokonał się cud materializacji i pojawiło się sołectwo Szczeglino Nowe !
Pojawiła się tabliczka, o którą sołtys prosił od wielu lat.
Na miesiąc przed wyborami, aktualna władza gminna przypomniała sobie o elektoracie i przyznała się do Szczeglina Nowego.

14 komentarzy:

 1. Czy cudaczne nie jest to, że wnuk legionisty startuje z komitetu wyborczego członka SLD, partii - spadkobierczyni komunistów, z którymi Piłsudski walczył przez całe życie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wałczył "całe życie", powiadasz ? A wiesz, co to była PPS ? Co robił Piłsudski w młodości ? Zapraszam do lektur historycznych, zanim się wypoci ćwierćinteligencki komentarzyk.

   Usuń
  2. PPS to nie byli komuniści czy też bolszewicy a w żadnym razie satelicka partia z nadania z Moskwy. Piłsudski w niepodległej II RP nigdy nie wchodził w żadne układy z bolszewikami.

   Usuń
 2. Czy cudaczne nie jest to, że Pan Berlicki, były członek PIS-u, jest sympatykiem Platformy Obywatelskiej ? Tej samej, która wystawiła na listach do Sejmiku Wojewódzkiego postkomunistę - Pana Kęsika, ober-weryfikatora dziennikarzy ?

  OdpowiedzUsuń
 3. ludzie dziela się na mądrych i głupich a nie ze względu na poglądy. Lewicowcem był Marszałek Piłsudski - jest to dozwolone i dziś. Co innego komunizm, szowinizm, bolszewizm....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, że ludzie dzielą się na mądrych i głupich, ale też na własny użytek dokonuję podziału na serdecznych i zawistnych.
   Pierwsi dają energię, drudzy zabierają.

   Usuń
 4. Dziwię się, że sołtys Kłobuch pisze takie inwektywy w stosunku do obecnie urzędującego burmistrza, przecież nie dostanie złamanego grosza na swoją wieś gdy wygra Berlicki. Jak by miał trochę oleju w głowie to by ważył słowa, polityka to jest sztuka dyplomacji i współpracy również z tymi, z którymi nam nie po drodze. Wyborco z Węgorzewa zastanów się czy oddać swój głos na kogoś kto nic dla Ciebie nie załatw!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anionimowy "przyjacielu" Węgorzewa, a czy ty wiesz o tym, jak przez ostatnie cztery lata wycinano Węgorzewo ?
   Czy ty wiesz kogo ulokowano w lokalu socjalnym przy placu zabaw ?
   Chcesz znać prawdę o tej władzy ?

   Usuń
  2. Wieś musi martwić się sama,mnie ciekawi czy jakakolwiek władza gminy powiedziała by mieszkańcom miast którymi rządzą 'Weżcie taczki i zróbcie sobie drogę ,wodociąg itp..przecież mieszkańcy "zabili by ją śmiechem",z zasady bo to się należy".

   Usuń
  3. Dokładnie tak.
   Gminy to nie prywatne firmy, których właściciele mogą sobie wybierać co chcą robić.
   Gminy mają swoje obowiązki, do których zostały powołane, a władza wykonawcza gminy jest po to, aby te obowiązki wykonywać.
   A nie spychać je na mieszkańców - jak np.prowadzenie szkół przez stowarzyszenia ...

   Usuń
  4. Worek z pieniędzmi ma burmistrz i jak św. Mikołaj rozdaje prezenty. Jak sołtys Kłobuch będzie niegrzecznym chłopcem to prezentu nie otrzyma i Mikołaj pokaże rózgę. Na nic tu się zdadzą lamenty i jakieś idealistyczne wywody jak powinno być.

   Usuń
  5. Worek z pieniędzmi ma burmistrz ?
   W normalnej gminie worek z pieniędzmi ma Rada Miejska, to ona decyduje o budżecie.
   W gminie Sianów sytuacja nie jest normalna ...

   Usuń
  6. Jest coś takiego jak komitet wyborczy kandydatów na burmistrza, w którym Pan też bierze udział tylko od strony M. Zielony. Jeżeli ten komitet zgranie 8 mandatów to cała reszta jest kwiatkiem do kożucha. Źle jest kandydat na radnego wyedukowany?

   Usuń
 5. Widać że zbliżają się wybory bo stoi znak szczeglino nowe szok po tylu latach !! głosujcie na Piotra Kłobucha który tak wiele działa w naszej wsi ! Czas na zmiany radnego Piotr kłobuch na radnego głosujemy Pozdrawiam Mieszkanka Wegorzewa :)

  OdpowiedzUsuń