piątek, 12 kwietnia 2013

Nasz mały Greenpeace

Można się przykuć i zablokować wjazd do elektrowni atomowej, albo można blokować pontonami na morzu statki wielorybnicze. Tak postępuje Greenpeace w swoich widowiskowych akcjach na rzecz ochrony przyrody, które pokazują telewizje na całym świecie.
Aby walczyć o ochronę przyrody, nie trzeba jednak wyruszać na koniec świata, bo walka o ochronę przyrody rozpoczyna się od .... worka ze śmieciami.
Początek wiosennych porządków zrobiły dziś dzieciaki z Węgorzewa, które razem ze swoimi nauczycielami ze Szczeglina sprzątały naszą miejscowość.
Takie akcje świetnie uczą patrzenia na świat, przez realne dokonania w swojej wsi.
Bo jeśli udało się ją posprzątać, to może warto powalczyć o coś większego?

http://www.greenpeace.org/poland/pl/
Warto być świadomym, że Greenpeace zależy także od nas.

.

6 komentarzy:

 1. A ja chciałbym Pana Piotra skłonić do napisania notki dot. niekonwencjonalnych źródeł energii.Czy Węgorzewo posiada potencjał do wykorzystania ''darmowych'' źródeł energii.Interesuje mnie również Pańskie zdanie niezależne od nich.
  A co do powyższego wpisu,myślę,że mieszkańcy Węgorzewa nie są uświadomieni co mogą zrobić dla środowiska nie zważając na koszty czy inne aspekty.
  Moim zdaniem przydałby się jakiś globalny apel.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakiś błąd się wkradł.
  Czy Węgorzewo posiada potencjał do wykorzystania ''darmowych'' źródeł energii.Interesuje mnie również Pańskie zdanie na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy mamy potencjał ?
  Myślę, że kolektory słoneczne mogą być ciekawą alternatywą. Chyba jeszcze nikt tu ich nie ma.
  Jeśli chodzi o turbiny wiatrowe, to u nas raczej nie są zasadne, bo Węgorzewo jest taką "wielką polaną" otoczoną z każdej strony lasami i to raczej obniża ilość wiatru.
  Nie ma u nas rzeki, więc nie ma też szans na białą energię z wody.
  Pozostaje jeszcze biomasa, ale tu nikt nie produkuje jej takich ilości, aby można ją zagospodarować ekonomicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam ,, na wstępie mojego pisania zacznę od tego iż Węgorzewo naśmieciło to niech sprząta w końcu od czego są ich leniwe dzieci nie chcą się uczyć to niech sprzątają !! A ja tu żadnych dzieci od nas ze Szczeglina nie widzę tylko same z Węgorzewa ...! A Po trzecie to po co wam darmowa Energia skoro u WAS SAMI BOGACZE..!!Pozdro od czyścioszków ze Szczeglina.../ U nas czyściutko to my nie musimy sprzatac a wy smieciie to sprzatajcie..!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę,że wypowiedział się jakiś ćwierćinteligent.Dzieci z Węgorzewa chociaż są uświadomieni jak mogą zadbać o własne podwórko.
   A,że w Szczeglinie mieszka sama patologia to porządku nienauczona.

   Usuń
 5. Nie ma co obrażać ludzi i się kłócić LUDZIE CHCECIE SOBIE dowalić spotkajcie się na ubitej ziemi i obie dowalcie kłonicami to się przynajmniej poznacie ,a nie chowacie się /za anonimowością/

  OdpowiedzUsuń