czwartek, 15 maja 2014

Zielony Rodzynek

Powiesiłem dzisiaj na sklepie obwieszczenie, o wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Wielka płachta, a na niej 99 prawie anonimowych nazwisk ... aż tu nagle niespodzianka ze Szczeglina !
Juliusz Adel kandyduje z listy Partii Zielonych.
Jedyny rodzynek w całej gminie.

11 komentarzy:

 1. Temat zastępczy :)... a co z remontem drogi w Węgorzewie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Juliusz Adel17 maja 2014 12:20

  Jestem rodzynkiem w gminie, mało jest kandydatów w powiecie. Większość tak zwanych "jedynek" to osoby z innych okręgów. Z naszej listy kandydują wyłącznie osoby z naszego okręgu (Zachodniopomorskie i Lubuskie). Myślę, że to dobra praktyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej być rodzynkiem w gminie, niż jak niektórzy dziegciem w beczce miodu :)

   Usuń
 3. Budowa tzw.pętli trwa w najlepsze okop jak na 'Rudego" pod Studziankami ,ale to dobrze podłoże będzie mocne i ciężarówkę która będzie miała chęć lub problem z nawrotką bez problemu przejedzie po nowej nawierzchni nie uszkadzając tej długo wyczekiwanej od 2011 roku inwestycji.Jak to mówił mój dziadek "co się odwlecze nie uciecze" wiążąc psa który uciekł na wieś.

  OdpowiedzUsuń
 4. W Radiu Koszalin słuchałem audycji wyborczych różnych komitetów. W potoku bełkotu kiełbasowyborczego zaintrygował mnie jeden kandydat. Mówił o przemycaniu w eoroparlamencie ustaw korzystnych dla wielkich koncernów zwłaszcza amerykańskich , nie chroniacych interesów obywateli Europy. Zapowiedał walkę z takimi praktykami. Orientował się doskonale w problematyce ustawodawstwa europejskiego. Słychać było , że do parlamentu idzie ze swoją misją a nie po to by napchać własną kieszeń. Zapamiętałem, że był to kadydat nieznanej mi Partii Zielonych- być może był to pan Juliusz Adel. Jeżeli tak to Węgorzewianin zagłosuje na Szczeglinianina.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ha ha ha, Ś.P. Pan Adel - senior kandydował 5 lat temu na radnego Gminy i chciał wtedy rewitalizacji ulicy WOJSKA POLSKIEGO w Sianowie. A Pan Adel - junior niech się z długów wygrzebie, a nie za politykę się brać.... Jak widać brak kompetencji jest rodzinny, podobnie jak ciąg na politykę. Najpierw wypadałoby uczciwie wszystkich spłacić ! No, ale jak nie ma z czego , to może z pensji europosła ? I tacy ludzie się właśnie za politykę biorą w naszym kraju....

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest na tej liście też p. Stefan Oleszczuk. Warto wiedzieć kim on jest, bo urzędując jako burmistrz Kamienia Pomorskiego w latach 90. wyprowadził miasto z długów, przeprowadził kluczowe inwestycje i robił wszystko, aby (!) bogacili się mieszkańcy a nie budżet gminy.
  Jak? zaczął od zwolnienia większości urzędników, nie robił imprez, nie budował boisk.
  krótko o efektach jego działań:
  [http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-wolnorynkowe/gmina-minimum/]
  pozdrawiam z Krakowa,
  Michał Dudek

  OdpowiedzUsuń