Mamy w Węgorzewie od pięciu lat własną walutę - Złotego Dukata.
Utrzymał się dziesięć razy dłużej (!!!) niż inne dukaty okolicznościowe, które przeważnie po sześciu miesiącach wychodzą z obiegu.
A dlaczego taka nazwa ?
Zespół powstał w 2009 r, aby upamiętnić 670 rocznicę pojawienia się naszej miejscowości w 1339 r na kartach historii, gdy rycerz Piotr Święca podarował zakonowi cysterek z Koszalina wieś Wangherowe. Nazwa ta oznaczała miejsce, gdzie łowiono węgorza, zwanego po kaszubsku wangorzem.
Jak wiecie zapewne, śpiewamy po czesku, polsku i słowacku, ale przez wzgląd na naszą historię, będzie też jeden utwór po ... kaszubsku.
Zycze 'Lokalnej Walucie' by nie tylko utrzymala swoja wartosc na obecnym wysokim poziomie ale by nawet sie wzmacniala nie tylko w stosunku do zlotowki polskiej ale nawet do funta brytyjskiego! Wzmocnienie to postrzegam miedzy innymi poprzez rozszerzanie ...rozpietosci skali glosowej i zwiekszanie ilosci glosow... moze bardziej o soprany liryczne niz ... soprany dramatyczne. A w zwiazku z tym, ze na zdjecia zespolu powrocila pewna sopranistka liryczna ;) mam nadzieje, ze ta proporcja rejestrow glosowych bedzie miala tendencje constans;) Gratuluje sukcesow i drewnianego (piatego) jubileuszu!
OdpowiedzUsuń