poniedziałek, 28 listopada 2011

(22)5131111

Warto wbić sobie ten numer (22)5131111 do komórki, bo jest to numer do Radia Kierowców, gdzie co godzinę podawane są utrudnienia na polskich drogach. Dzwonią tam kierowcy, którzy są świadkami wypadków drogowych i korków na trasach. Co godzinę przed wiadomościami I Program Polskiego Radia podaje te najnowsze doniesienia. To duże ułatwienie, bo zawsze można wtedy spróbować skorygować swoją trasę i ominąć to miejsce.
Kilka razy Radio Kierowców pomogło mi w trasie, więc i ja też staram się pomóc innym. Wystarczy zadzwonić i albo ktoś się zgłosi, albo możemy się nagrać. Informacja na pewno zostanie wyemitowana.
Niekoniecznie trzeba jechać w daleką trasę, aby trafić na wypadek - dziś w Maszkowie osobówka uderzyła w samochód z naczepą i zablokowała po 14-tej trasę z Koszalina do Polanowa. 

1 komentarz:

  1. Radio Kierowców w dużej części opiera się na informacjach podawanych przez kierowców za pomocą telefonów komórkowych, które łączą się poprzez BTSy, czyli tzw. maszty. W okolicach Węgorzewa zasięg jest słabiutki, a o szybkim internecie można tylko marzyć. To wszystko dzięki protestom przeciwko budowie masztu, który w końcu nie powstał. I teraz aparaty węgorzewian, aby połączyć się z odległym BTSem, pracują na pełnej mocy, około 2 watów z czego większość idzie na rozgrzanie mózgu dzwoniącego.

    OdpowiedzUsuń