sobota, 22 kwietnia 2017

40 -stka dla Mokrego

W styczniu zadzwonił do mnie z Belgii zdesperowany człowiek, którego żona mieszka w Mokrem. Pęd jadącej ciężarówki zepchnął ją do rowu. Miało to bezpośredni związek z otwarciem kopalni żwiru w Kościernicy. Nagle tabuny ciężarówek opanowały trasę i rozpoczęły wyścigi na budowę obwodnicy w Koszalinie.

W tej sytuacji (dopóki nie ma chodnika), trzeba było szybko działać i dlatego w lutym złożyłem interpelację w tej sprawie.
W marcu Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiedział pozytywnie na mój wniosek o ograniczenie prędkości dla samochodów ciężarowych na terenie Mokrego. 
Dziś sprawdziłem w terenie, że faktycznie w kwietniu znaki zostały ustawione.

Dziękuję w imieniu mieszkańców za szybkie działanie i teraz w maju zapraszamy Policję, aby kontrolowała czy ograniczenie jest przestrzegane.

5 komentarzy:

 1. Tak ograniczenie jest ale i tak niestety tego nie przestrzegają. Na całej drodze do Koszalina od nas z Kościernicy. Dziur od groma masakra między Szczeglinem a Maszkowem i tyle w temacie. Ciężarówki ze żwirem a to dopiero kwiecień a potem kurz i piaskowanie za darmo samochodów😣

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam jechałam rowerem z mała grupka ludzi spokoj był ale od wjechania do Kosciernicy do samego szczeglina zaczął się prawdziwy horror tylko cudem nic nikomu z naszej grupki nic sie nie stało a mianowicie leciały 3 potężne wywrotki z mega dużą prędkością tak blisko nas ze 3 osoby spadły z roweru na pobocze całe szczęście nikomu nic się nie stało ale róznie mogło być nie ma policji nie kontroluje i to samo w Węgorzewie jeżdza z taką prędkością ,że tylko patrzeć jak coś się stanie Pozdrawiam mieszkanka z okolicy i panie z domu gospodyń wiejskich ...ps, powodzenia w walce z drogowymi piratami .


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest zadanie dla policji. Po to płacimy podatki, aby służby mundurowe zapewniały nam bezpieczeństwo. Sami nie mamy uprawnień, aby egzekwować prawo na drodze, a oni mają.

   Usuń
 3. Tylko szkoda,że to ograniczenie obowiązuję od połowy wsi, a my mieszkający na początku Mokrego dalej musimy się męczyć. Ciekawe czy te "przyszłe" chodniki też będą od połowy wsi czy może jednak początek Mokrego też obejmą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Sołtys powinien zrobić spotkanie z mieszkańców Mokrego z projektantem chodnika, aby poznali jak jest wstępna koncepcja. Jest to ważne, bo mieszkańcy powinni móc zgłosić swoje uwagi, zanim powstanie właściwy projekt. W ubiegłym roku znalazłem w koncepcji chodnika w Węgorzewie 10 błędów, których nie zauważyła projektantka. Mieszkańcy powinni wiedzieć gdzie są planowane wjazdy na ich posesje, bo często mapa projektowa jest nieaktualna i jeśli się tego nie skoryguje na czas, to przyjedzie wykonawca i wtedy dopiero będzie krzyk.

   Usuń