środa, 13 czerwca 2018

Zebranie Wiejskie w Węgorzewie

Informuję, że w czwartek 14 czerwca odbędzie się o godz. 18.00 Zebranie Wiejskie w Węgorzewie poświęcone problemowi sprzątania terenu placu zabaw oraz przystanku autobusowego oraz opinii na temat sprzedaży alkoholu. 

Zapraszam wszystkich mieszkańców do świetlicy wiejskiej,
 a szczególnie tych którzy boją się o bezpieczeństwo  swoich dzieci. 

Sołtys Piotr Kłobuch 

4 komentarze:

 1. Witam. Niestety nie mogłem być na zebraniu a chciałbym się dowiedzieć jak został rozwiązany problem ze sprzątaniem itp.
  P.S. jeśli można wiedzieć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem ze sprzątaniem nie został rozwiązany na zebraniu, bo chodzi o tereny użyteczności publicznej, za które odpowiada gmina. Robienie czynów społecznych jest tylko doraźne. Właściciel terenu musi zacząć go sprzątać systematycznie, tak jak to robi na przystankach w Sianowie i w sianowskim parku.
   Sołectwo Węgorzewo nie jest właścicielem palcu zabaw, ani przystanku, bo nie ma osobowości prawnej.

   Usuń
 2. Szkoda Piotrze, że zwołując takie spotkanie, nie pomyślałeś o zatelefonowaniu do mnie, bym też mógł być obecny. Nie jestem aż tak częstym czytelnikiem Twojego bloga, by dowiedzieć się o spotkaniu z Twojej notatki opublikowanej w przeddzień zebrania.

  Tym bardziej jestem zdziwiony brakiem kontaktu z Twojej strony, że moje nazwisko wymieniałeś na zebraniu kilkukrotnie, w kontekście działań Gminnego Zakładu Komunalnego, w którym pracuję. Jeśli byłbym obecny na spotkaniu, to na pewno odpowiedziałbym na pytania dotyczące polityki gminy, jeśli chodzi o utrzymanie porządku w sołectwach, próbowałbym znaleźć rozwiązania dla przedstawionych problemów. A tak, to jedynie przedstawiłeś kilka pism, skrytykowałeś działania gminy, ale jakichś konkretów to zebranie, o ile wiem, nie przyniosło. Wygląda to wręcz, jakby nie zależało Ci zbytnio na szukaniu sojuszników i znalezieniu rozwiązania problemu, a jedynie na biciu piany.

  Chcę jednakże zadeklarować, że jeśli będziesz zwoływać kolejne spotkanie, to – wcześniej powiadomiony (masz mój numer telefonu, na który wysyłasz smsy, aby powiadomić mnie o swoim udziale w teleturniejach) - postaram się być obecny, by podjąć współpracę, jeśli tylko z Twojej strony będzie chęć do współpracy.
  Jakub Pyżanowski

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę mnie to dziwi, że Ty Kuba jako mieszkaniec Węgorzewa nic nie wiesz na temat Zebrania Wiejskiego.
  Po pierwsze: informacja o Zebraniu Wiejskim została wywieszona na początku tygodnia w gablocie wiejskiej.
  Po drugie: druga informacja została dodatkowo wywieszona w tym samym czasie na sklepie GS
  Po trzecie: informację na moim blogu oraz w dwóch miejscach na facebooku jest moją dodatkową specjalną inicjatywą i zamieściłem jako ekstra przypomnienie na dzień przed Zebraniem.
  Kuba musisz wiedzieć, że nie ma takiego drugiego sołectwa w gminie Sianów, gdzie informacja o Zebraniu Wiejskim byłaby podawana aż 5 kanałami tak jak u nas.
  Ponieważ na zebraniu zjawiło się 17 osób, więc mogę przyjąć, że skutecznie poinformowałem mieszkańców.
  Muszę też dodać, że Zebranie Wiejskie, które odbyło się 14 czerwca, jest wynikiem dyskusji, która toczyła się wśród mieszkańców na moim blogu od 30 maja (poczytaj komentarze).
  Obiecałem wtedy, że odbędzie się takie zebranie w sprawie braku sprzątania terenów gminnych.

  A tak na koniec:
  Jesteś Kuba mieszkańcem Węgorzewa nie od wczoraj.
  Problem bałaganu na przystanku znasz, bo jest tuż obok sklepu.
  Masz dzieci więc wiesz, jak wygląda od trzech lat plac zabaw.
  Przypomnij sobie, że dzwoniłem też do Ciebie (grudzień 2017) w tej sprawie od razu, gdy dowiedziałem się, że podjąłeś pracę w Gminnym Zakładzie Komunalnym.

  Oczywiście zależy mi na współpracy i chętnie posłucham jaki masz pomysł, aby tereny gminne w Węgorzewie były sprzątane.

  OdpowiedzUsuń