czwartek, 28 stycznia 2016

Bobry atakują w Maszkowie !

W nocy z poniedziałku na wtorek nastąpił atak na Maszkowo.
Bobry zaatakowały parking przy rzece Unieść.  
Trudno uwierzyć, bo to tylko 8 kilometrów od Koszalina !
Wybrał sobie drzewo tuż przy miejscu do wodowania kajaków na rzece.
I dlatego proponuję nazwać to miejsce "Parking po Bobrem".

7 komentarzy:

 1. Widać, że u źródeł rzeki bobry czują się bardziej bezpieczne. Pierwszy raz zaobserwowaliśmy ślady bobrów na Unieści w 2002r., w okolicy Kleszcz. Jednak każdego roku zrzucone przez nie drzewa były wyciągane. W latach 2008-2013 praktycznie nie było po nich śladu. Od 2014r. ponownie pojawiły się ok. 1-2 km przed jeziorem Jamno. Pięknie ogryzione drzewa świadczyły o silnej rodzinie. Chyba się rozmnożyły i popłynęły w górę rzeki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bobry zatrzymały się na parkingu - może na dłużej... Proponowana nazwa jest bardzo adekwatna do sytuacji. Ludzie będą wiedzieć, że na Unieści są bobry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosiłem ludzi z nadleśnictwa, aby ścieli drzewo metr nad ziemią, tak aby po bobrze została pamiątka w tym miejscu. Jutro zobaczę czy mnie posłuchali.

   Usuń
 3. Szkoda jak je zetną, ale co zrobić stanowi zagrożenie. To drzewo było już obgryzione przed świętami. Rzucił mi się w oczy wyremontowany parking i się zatrzymałem. Pochodziłem po brzegu o znalazłem ich więcej. Skoro przez miesiąc nie przewróciły drzewa to może się znów gdzieś przeniosły...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dobrą wiadomość, drzewo ścięli tak, że został duży kawałek pnia nad tym co bóbr spiłował. Teraz to wygląda jak naturalna rzeźba. Bardzo dziękuję za pozostawienie w tej formie, bo to będzie teraz fajna atrakcja turystyczna.

   Usuń
 4. Daj zdjęcia na stronę sianowską. Niech wszyscy się dowiedzą, że Unieść nie jest, aż tak brudną rzeką skoro mieszkają na niej bobry. Może skłoni to innych do lepszego jej traktowania.

  OdpowiedzUsuń