wtorek, 23 października 2018

Paradoksy wyborcze w Sianowie

Jest kilka zaskakujących wyników wyborów w Sianowie.
Ale najpierw gratulacje dla Daniela Kalickiego nowego radnego z okręgu Węgorzewo, Szczeglino, Mokre, Maszkowo i Szczeglino Nowe. Serdecznie zapraszam do współpracy i chętnie spotkamy się, aby porozmawiać o naszych problemach z Radą Sołecką.
A teraz paradoksy:
1. Największym paradoksem wyborów do Rady Powiatu jest Renata Grosiak, która startowała z KWW Platforma Nowoczesna. Jej komitet zdobył 4420 głosów i dostał mandaty w radzie, a Ona zrobiła rekordowy wynik 592 głosów (drugi w całej gminie Sianów) nie dostała mandatu, choć Joanna Czerwińska zdobyła mandat mając 299 głosów startując z Polski Samorządowej.
2. W wyborach do Rady Miejskiej burmistrz Maciej Berlicki przekombinował w okręgu Karnieszewice - Wierciszewo. Nie wystawił w swym komitecie Dominika Kaczorowskiego (który startował z jego listy w 2014), tylko z jego listy wystartowała Irena Zygulak-Jankowska, która miała zabrać głosy w Karnieszewicach opozycyjnemu kandydatowi Ryszardowi Socha. Oczywiście po to, aby Kaczorowski wszedł do rady z listy PSL-u. Niestety pułapka się, nie udała. Kaczorowski zdobył -105, Zygulak-Jankowska - 106, a Socha - 114 głosów. I to on dostał mandat.

I na koniec podziękowania dla tych, co głosowali na naszą listę KUKIZ`15 w wyborach do Rady Powiatu. 
Zdobyliśmy łącznie 1390 waszych głosów !
Mandatu niestety nie mamy, ale to nie koniec.
To był tylko sparing !

3 komentarze:

 1. https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/powiat/koszalinski,246.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Joanna Czerwińska23 października 2018 22:50

  Oprócz mnie w radzie są jeszcze Ryszard Sobczyński i Zbigniew Grabarek, którzy też mieli mniej głosów od Renaty. Taka jest metoda Donta, którą ktoś kiedyś wymyślił. Więcej miał tylko Tomasz Tesmer, na którego pracował cały komitet M. Barlickiego. Więc szacun dla Reni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sytuacja mandatowa w wyborach do Rady Powiatu Koszalińskiego jeszcze bardziej zadziwia, gdy spojrzy się na wynik w Okręgu Polanów.
  Tutaj mandat zdobył Wiesław Lebioda mając tylko 135 głosów !
  No ale zasługa w tym Dariusza Kalinowskiego, który pociągnął listę Polski Samorządowej i zdobył 989 głosów.

  A tak przy okazji pozdrawiam Wieśka, bo to fajny chłopak, który gra jak z nut ...

  OdpowiedzUsuń